یکشنبه هفتم شهریور 1389

فزت برب الکعبه - درد علی (ع) از نگاه علی

درد علي (ع) دو گونه است:

1- يك درد، دردي است كه از زخم شمشير ابن ‌ملجم در فرق سرش احساس مي‌كند؛

2- درد ديگر، دردي است كه او را تنها در نيمه‌هاي شب خاموش به دل نخلستان‌هاي اطراف مدينه كشانده ... و به ناله درآورده است ...

ما تنها بر دردي مي‌گرييم كه از شمشير ابن ‌ملجم در قرق سرش احساس مي‌كند. اما اين درد علي (ع) نيست، دردي كه چنان روح بزرگي را به ناله درآورده است، «تنهايي» است كه ما آن را نمي‌شناسيم!

بايد اين درد را بشناسيم، ‌نه آن درد را كه علي (ع) درد شمشير را احساس نمي‌كند و ... ما درد علي (ع) را احساس نمي‌كنيم.  منبع

                                                           دکتر علی شریعتی


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه یکم شهریور 1389

عزل نماينده مجلس طي دوران 4 ساله نمايندگي توسط 12 عضو شوراي نگهبان با طرح نمايندگان مجلس!؟

غلبه حاشيه بر متن

(تابناك) به گزارش عصرایران بر اساس طرح برخي از نماي..ندگان مجلس، شورای نگهبان صلاحیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به طور مستمر و در طول دوره 4 ساله نمایندگی بررسی کرده و در صورتی که صلاحیت نماینده ای را از دست رفته تشخیص دهد نسبت به عزل وی از سمت نمایندگی مجلس اقدام خواهد کرد.

واقعا كه... چه بايد به اين نمايندگان گفت!؟؟ راي دهندگانشان چه فكري در باره آنها مي‌كنند؟ و يا چه فكري بايد بكنند!؟؟ كسي كه چنين نمايندگاني را به مجلس فرستاده است، اصلا فكري دارد؟ كجاي دنيا ديده‌ايد نماينده مردم از خود خلع يد كند!؟

مجلس در راس امور است!؟ زرشك..... نماینده که اینو قبول نداره..!؟ خودش میگه من زیر امور باشم بهتره!!؟؟ مگه تو كاسه از آش داغ تري؟ شاه می‌بخشه، شيخ‌علي شاه.....  

راي مي‌خرم 8 هزار تومان.... من... 20 هزار تومان... پتو....گوني برنج....وعده سر خرمن.... سيم كارت.... اي داد بيداد....پول نداشتي بيخود كانديد شدي .... عقل چيه!؟ سواد كدومه؟ برو آغا خداوند روزيتو جاي ديگه بده.

عمو بي‌خيال...ئي دفعه هم رو صلاحيت رد مي‌شي ها... واخ كه مثل اينكه اين آقاهه از اول هم اصلاح نشده بود.... باباجان به تو چه............................................................................

همون بهتر كه به ديوانه‌اي راي داد .... شايد از او ترسيدند..... دست كم مدتي خواهيم خنديد

                                     "عجب دنياي وارونه‌ايست نازنين"


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و هفتم مرداد 1389

واكاوي دلايل پخش نشدن ربناي استاد شجريان از صدا و سيما توسط خبرگزاري فارس

خبرگزاري فارس: مدتي است كه پخش نشدن دعاي ربنا با صداي محمدرضا شجريان از صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و در لحظات افطار به دغدغه اول و سوژه داغ برخي رسانه‌ها مبدل شده است. لذا، دلايل اصلي اين امر در گزارش تحليلي پيش رو به واكاوي گذاشته شده است.

*در اردوگاه دشمنان تابلودار

در جريان انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري سال 1388، محمدرضا شجريان به عنوان خواننده‌اي مطرح شكوه و شكايت خود را به دامان بيگانگان برد و با مصاحبه‌هاي متعددي كه با شبكه‌هاي بيگانه انجام داد، خود را كاملا در اردوگاه دشمنان تابلودار نظام جمهوري اسلامي قرار داد.

مصاحبه‌هاي شجريان با بي‌بي‌سي فارسي، صداي آمريكا، سي‌ان‌ان، تلويزيون استراليا و ... به خوبي نشان داد كه شجريان هيچگونه اعتقادي به مباني اصلي نظام جمهوري اسلامي كه بر آمده از خواست و اراده عمومي ملت ايران است ندارد، به گونه‌اي كه در مصاحبه تيرماه سال 1388 با شبكه بي‌بي‌سي فارسي به نوعي مواضع دولت دهم را به انتقاد گرفت و هتاكي‌هاي فراواني را نثار شخص رييس جمهور قانوني مردم ايران كرد. وي در مصاحبه ديگر با همان شبكه كشور بريتانيا اين بار نه رييس جمهور بلكه مستقيما حضرت امام خميني (ره) آن يار سفر كرده را در تيررس سخنان نسجيده خود قرار داد و از اين كه صدايش بر تصاوير پياده شدن امام راحل از هواپيما در سال 1357 از تلويزيون پخش مي‌شود به شدت انتقاد كرد و اعلام كرد كه من اين آهنگ را براي ايشان نخوانده‌ام!

با مروري بر سخنان شجريان با رسانه‌هاي ضدانقلاب و مخالف جمهوري اسلامي شايد بهتر بتوان به عمق تفكر ضدانقلابي اين خواننده موسيقي سنتي پي برد.

شجريان در سال 1388، روز 15 شهريور ساعت 20 به وقت تهران در گفت‌وگوي مستقيم با شبكه تلويزيوني صداي آمريكا و در برنامه دو روز اول گفت: «واقعا اين انتخابات نبايد نتيجه‌اش به اين شكل در مي‌آمد. من فكر نمي‌كنم اينها بعد از اين بتوانند مملكت را اداره كنند، فقط مي‌توانند كنترل كنند و كار ديگري نمي‌توانند بكنند!»

شجريان در همين مصاحبه در پاسخ به سؤال يكي از بينندگان صداي آمريكا كه از او پرسيد آيا اگر در تهران هم بوديد حاضر به انجام مصاحبه با صداي آمريكا مي‌شديد، مي‌گويد: «بله، اگر در تهران هم بودم اين مصاحبه را مي‌پذيرفتم.»

مجري برنامه رضا فرهودي هم با زيركي تمام در لابه‌لاي سؤالات هنري و موسيقي، مسايل سياسي را نيز مطرح مي‌كرد كه به گفته كارشناسان، صداي آمريكا بهترين بهره‌برداري را از شجريان در راستاي مقاصد ضد ايراني خود برد.

مصاحبه شجريان با صداي آمريكا نشان داد كه اين خواننده كه قرار است متعلق به همه مردم باشد اينك از يك طرف به عروسك خيمه شب بازي دشمنان نظام و انقلاب اسلامي مبدل شده و از طرف ديگر به تريبوني براي مقاصد آشوب‌طلبان بدل گرديده است.

اما اين همه ماجراي شجريان نبود، بلكه او راه جديدي را آغاز كرد كه مصاحبه با بي‌بي‌سي، سي‌ان‌ان و شبكه تلويزيوني استراليا به نوعي چهره پنهاني خود را به خوبي نشان داد.

* شجريان: هراسي از زندان ندارم

                                                          نظر شما چیست؟

نظرات انتخاب شده جهت نمایش تایید شدند

چهارشنبه 27 مرداد1389 ساعت: 17:26 توسط:........

موضع خودت را مشخص کن اخوی
اینهمه از این شاخه به اون شاخه نپر
که مردم ایران و کازرون از این جور آدمها بیزارند
اگه میخوای با مردم باشی بهتره که واقعا با مردم باشی ونه سر خودت و اونها را شیره بمالی
بالاخره یا زنگی زنگ یا رومی روم
اینجوری نمیشه
نظر خودت را بنویس
جیگر داشته باش مطمئنا بهتر از اینه که هر روزی یه جور و یه رنگ باشی.
اونوقت از کسی مثل زیبا کلام اونجوری بد بگی.
به امید شفافیت همه

 وب سایت   پست الکترونیک [ نظر خصوصی ]
واكاوي دلايل پخش نشدن ربناي استاد شجريان از صدا و سيما توسط خبرگزاري فارس

ماشالله کاکام، عجب درک بالایی. قربان برادر مشکل برداشت شماست وگرنه شفافتر از این نمی‌شود. لطفا پيام را عمومي بگذاريد تا ديگران هم بي‌بهره نشوند و شايد قضاوت كردند!؟ 

                                    تحلیل کامل را در ادامه مطلب مطالعه فرمایید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه بیست و چهارم مرداد 1389

28 ميليارد و 400 ميليون تومان هزينه طرح حجاب، 3500 فرهنگي، 29 درصد نرخ بيكاري، آمار بي‌حجابان و....

جوانان بيكار

  هزينه طرح هاي حجاب و عفاف و فرهنگي سال ۱۳۸۹

معاون وزیر كشور: باید یک‌نسل صبر کنیم تا دخترانی عفیف از مدارس خارج شوند/قرارداد میلیاردی با صدا و سیما برای ترویج حجاب

ایلنا - معاون اجتماعی وزیر کشور گفت: هشت میلیارد و 400 میلیون تومان برای ترویج حجاب و عفاف با صدا و سیما در سال 89 قرارداد بسته شده است تا برنامه‌های مرتبط با ترویج حجاب و عفاف تهیه کنند، همچنین با سازمان شهرداری‌ها نیز قراردادی 20 میلیارد تومانی بسته شده که برای ترویج حجاب و عفاف تبلیغ کنند.

علیرضا افشار معاون اجتماعی وزیر کشور در نشست خبری که امروز برگزار شد، گفت: هزار و 500 میلیارد تومان در سال 89 برای امور فرهنگی استان‌ها تصویب شده و قرار است این رقم طی پنج سال آینده تکرار شود. او ادامه داد: این رقم علاوه بر مبلغی است که برای انجام امور فرهنگی و اجتماعی در اختیار دستگاه‌های دولتی قرار گرفته تا خود هزینه کنند.

افشار اضافه کرد: علاوه بر این سه درصد از سود شرکت‌های دولتی به اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در کشور اختصاص یافته که حداقل سه هزار و 500 میلیارد تومان را در بر بگیرد.

                                آمار دستگیری‌های طرح حجاب و عفاف در تهران

              

سردار بهمن کارگر، معاون اجتماعی نیروی انتظامی در نشستی تعداد افراد بازداشت شده در طرح عفاف و حجاب را یک هزار و 524 نفر اعلام می‌کند و می‌گوید: از این تعداد 98 درصدشان پس از ارشاد و حضور خانواده‌هایشان در پایگاه‌های اجرای این طرح آزاد و تنها 30 نفر به مراجع انتظامی معرفی شدند.

وی درباره توضیح گروه‌های سنی دستگیرشدگان می‌گوید: 67 درصد آنها 16 تا 20 ساله بودند، 31 درصد 21 تا 25 ساله و 8/13 درصد آنها 26 تا 30 سال سن داشتند.

وی ادامه می‌دهد: 84 درصد دستگیرشدگان مجرد، 1/13 درصد متأهل و 3/2 مطلقه بودند اما از نظر شغلی 25 درصد دانشجو، 3/19 درصد محصل و 5/11 درصد کارمند بودند که عمدتاً مشغول به کار در مؤسسات و بخش خصوصی بودند. وی می‌افزاید: 88 درصد برای اولین بار و هفت درصد برای دومین بار دستگیر شده‌اند.

وی درباره نظر دستگیرشدگان درباره حجاب می‌گوید: 60 درصد معتقدند حجاب مصونیت است نه محدودیت و تنها 8/23 درصد آن را محدودیت می‌دانستند.

برخورد با بدحجاب‌ها در فرودگاه‌های کشور

جوان آنلاين: سردار نبی‌الله حیدری، رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور با اشاره به دستگیری 700 زن بدحجاب در سه ماهه نخست امسال می‌گوید: این تعداد دستگیر شده با تشکیل 500 پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

سردار حیدری ادامه می‌دهد: همچنین در این مدت از سه‌هزار و 506 نفر به خاطر بدحجابی تعهد کتبی گرفته شد.

وی می‌افزاید: 33 هزار و 29 نفر از مسافران هوایی نیز که پوشش نامناسب داشتند پس از تغییر دادن پوشش خود به سفرشان ادامه دادند و این در حالی بود که از سفر 71 زن بدحجاب جلوگیری به عمل آمد.

حجاب در مترو

از آنجایی که خطوط مترو در پایتخت یکی از پرتردد‌ترین خطوط عمومی است اما طبق گفته پلیس از اول فروردین ماه تا پایان اردیبهشت ماه تنها 20 نفر از زنان بدحجاب دستگیر شده و به 1237 نفر تذکر داده شد.

نرخ بيكاري بين جوانان 15- 24 سال به 6/29 درصد رسيد

جهان نيوز: بررسي نرخ بيكاري جوانان 24 ـ 15 ساله حاكي از آن است كه 29.6 درصد از جمعيت فعال اين گروه سني بيكار بوده‌اند. اين شاخص در بين زنان نسبت به مردان و در نقاط شهري نسبت به نقاط روستايي بيشتر بوده است. بررسي روند تغييرات نرخ بيكاري جوانان 24 ـ 15 ساله كل كشور نشان مي‌دهد كه اين شاخص نيز نسبت به فصل مشابه در سال گذشته 7.2 درصد افزايش و نسبت به فصل قبل 0.8 درصد كاهش يافته است.

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و دوم مرداد 1389

فاطمه رجبي: در کشوری که ولايت فقيه با اختیار تام دارد رییس جمهوری معضل‌ساز است، بايد حذف شود!؟

فاطمه رجبي

فاطمه رجبی، همسر دکتر غلامحسین الهام، سخنگوی سابق دولت و مشاور فعلی رئیس جمهور، در گفت و گویی خواستار حذف پست ریاست جمهوری و تشکیل "حکومت اسلامی" در ایران شد.

عصرایران، بخش هایی از این گفت و گو که با همشهری ماه صورت گرفته است را بدون هیچ شرح و توضیحی منتشر كرد:

در آن مقطع بحثی که مطرح شد بحث جمهوری دموکراتیک اسلامی بود. شما قائل به حکومت اسلامی هستید یا جمهوری اسلامی؟

من قائل به حکومت اسلامی هستم. برای اینکه در شعارهای انقلاب هم حکومت اسلامی مطرح بود. در صحبت‌های امام (ره) در پاریس هم که دقت کنید، چه قبل از سفر پاریس و چه در سخنان ایشان در پاریس، ایشان مدام از حکومت اسلامی نام می‌برند. من همیشه با خود می‌گویم که مثل عدالتخانه ای که در مشروطه، خواسته همه مردم بود و یکدفعه مشروطه از آسمان افتاد و معلوم نشد از کجا وسط کارزار عدالتخانه افتاد و همه دنبال مشروطه رفتند، جمهوری اسلامی هم نمی دانم چطور در وسط کارزار حکومت اسلامی مطرح شد. البته امام (ره) آن را طرح و حمایت کردند و بر اساس آن رفراندوم گرفتند.خودشان هم تاکید فرمودند و وقتی امام (ره) این بنیان را تاسیس کردند، ما هم آن را تایید و حمایت می‌کنیم.

تفاوت حکومت اسلامی با جمهوری اسلامی در چه نکاتی است؟

تفکیک قوا و پارلمان و امثالهم در حکومت امیرالمومنین (ع) بدانیم این شکل حکومت به شکل امروزی وجود نداشت. البته به لحاظ شکلی پذیرفته نیست ولی در حکومت اسلامی یک نفر رییس جمهور می‌شود مثل بنی صدر و در برابر رهبری قد علم می‌کند، هرگز وجود ندارد. رهبری مبسوط الید است. اینها را بنویسید، هر چند اختیار و حق گذاشته، محدودالید کردن رهبری می‌دانم. شما هم اگر بررسی کنید می‌بینید امام هم فراتر از اینها عمل می‌کردند. اینکه قانون اساسی وظایف رهبری را مشخص می‌کند صحیح نیست، زیرا ولی فقیه و به خصوص ولایت فقیهی که امام (ره) مطرح کردند و بدان عمل نمودند، جانشین رسول الله (ص) است و همان اختیاراتی را دارد که رسول خدا و در چند بند قانون اساسی خلاصه نمی شود.

اما تاکید امام (ره) روی بحث قانون اساسی غیر قابل انکار است. حد و حدود اختیارات رهبری هم در قانون اساسی مشخص بود و خود حضرت امام (ره) هم آن را تایید کردند و امضا نمودند.

بله خودشان هم امضا کردند اما وقتی ولایت مطلقه فقیه را مطرح کردند، در عمل هم شما ملاحظه می‌کنید امام چگونه برخورد می‌کردند. در عمل هم خودشان را محدود به آن چند بند نمی کردند، در عین اینکه امام (ره) قانون گراترین فرد این مملکت بودند، همان گونه که رهبر معظم انقلاب قانون گرایی را نه شعاری که عملا انجام می‌دهند. ولی ما امام (ره) را می‌بینیم که در مسایل مختلف شخصا وارد می‌شدند.

الان پس از گذشت چند دوره معتقد هستم و فکر می‌کنم خیلی‌ها معتقد باشند، ولی از ترس تخریب نخواهند بگویند. ولی در ترمیم قانون اساسی باید ریاست جمهوری برداشته می‌شد و نخست وزیری باقی می‌ماند. کشوری که رهبر دارد و به خصوص رهبری ولایت فقیه با اختیارات تام دارد، رییس جمهور همیشه یک معضل هست، یعنی می‌تواند معضل ساز باشد.

چون او هم دارای اختیاراتی است که نمی‌توان مطابق قانون آن را نادیده گرفت. وقتی رهبری سیاست‌ها و چهارچوب اصلی حرکت نظام را مشخص می‌کند، بنابراین یک قدرت اجرایی به نام نخست وزیری باید باشد که بتواند این سیاست‌ها را دنبال کند. من معتقدم با این اقدام خیلی از این معضلات ممکن بود کمتر باشد.

اصلا اینکه افراد بیایند خودشان را مطرح کنند؛ این بلواهایی که بر سر انتخابات ریاست جمهوری می‌آید دیگر در کشور وجود نداشت نخست وزیر به وسیله مجلس یا شکلی که قانون مشخص می‌کرد انتخاب می‌شد و دنبال کارهای اجرایی می‌رفت.

لينك مطلب


واکنش افتخاری به بازتاب دیدار با احمدی نژاد

علي رضا افتخاري خواننده+احمدي نژاد

سایت برنا نوشت: بعد از پخش تصویر علیرضا افتخاری از رسانه ملی در حالی که رییس جمهور را در آغوش گرفته و به او ابراز ارادت می‌کرد، به بیان برخی گلایه‌ها و توضیحات پیرامون دیدار با رییس جمهور پرداخت. بخش‌هایی از این گفتگو بدین شرح است:

* وقتی شخصی مثل رییس جمهور یا هر کس دیگری مقابلم بایستد، من می‌بوسم‌اش. من خاک پای همه‌ام. مثلا من چه می‌خواهم. چه نیازی دارم آخر؟ هر کس جای من بود همین کار را می‌کرد.

* یک‌سری می‌گویند نباید این کار را می‌کردی. آن‌ها نمی‌فهمند. من این را روی حساب این می‌گذارم که خیلی‌ها داغ‌اند و نمی‌دانند. وقتی من در همایش صدا و سیما دعوت دارم و روز خبرنگار است، باید ادب به جا بیاورم و از شخص اول که آنجا نشسته تا هزارمین نفر باید به همه عرض ادب کرد.

* من همیشه عرض ادب می‌کنم. دورم هم نمی خواهم شلوغ شود. بلیط کنسرتم را هم نمی خواهم گران کنم...! طرفدار من خداست. من برای خدا خواندم. نخواندم که بقیه بخرند. هیچ وقت برای بنده‌های خدا نخواندم. خدا به من این صدا را داده، آنها باید هوای من را داشته باشند و حرصم ندهند و من را نگه دارند. نه این که سنگ جلوی پایم بیندازند. نه این که تهدیدم کنند و تو سایت مدام کامنت‌های تهدید بگذارند.

* هر کسی می‌خواهد من را تهدید کند. اما شماهایی که 30 سال است برایتان خوانده‌ام، بدون چشم داشت، سنگ پرانی نکنید. من از آن آدم‌هایی نیستم که نان را به نرخ روز بخورم. ببینم کجا می‌خواهم کنسرت بدهم که دورم شلوغ شود. من برای خدا می‌خوانم. همین. اصلا دیگر نمی‌خواهم کسی صدایم را بشنود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیستم مرداد 1389

احمدي‌نژاد: حرف مشايي و دولت يكي است، ايران يعني اسلام، آزادترين نظام دنيا، مشايي آماده مناظره است!؟

«فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه»

احمدي‌نژاد در جمع خبرنگاران:

حساسيت روي مشايي غير عادي است؛ مساله اصلي كشور سازندگي است

خبرگزاري فارس: محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور امروز چهارشنبه پس از اتمام جلسه هيئت دولت طي نشست خبري با خبرنگاران در خصوص اظهارات رحيم مشايي گفت:

- ما در آزادترين نظام دنيا يعني جمهوري اسلامي ايران زندگي مي‌كنيم چرا كه نظام جمهوري اسلامي ايران نظامي فكري است. به همين منوال بايد همگان كمك كنند نظريه‌هاي مخالف و موافق گفته شود. اين رفتار بدي است كه فردي اظهار نظر مي‌كند و آن را به يك خط‌كشي و دعوا در جامعه تبديل مي‌كنند. در حالي كه در جامعه ما هيچ گونه دعوايي وجود ندارد.

- ملت ايران از آزاده‌ترين ملت‏هاي دنياست. به همين دليل آزادترين نظام سياسي دنيا را نيز در اختيار دارد.

- مشايي رئيس دفتر رئيس جمهور بوده و بنده نيز ايشان را فردي مؤمن به نظام جمهوري، ارزش‌هاي انقلابي ملت ايران، انساني ولايي و مؤمن به خط ولايت و پاك مي‌شناسم.

- ايران كانون اسلام ناب است. ايران بالاترين نقش را در تدوين و ترويج اسلام ناب دارد. نقش ايران نقش يگانه است و اين موضوع ملي‌گرايي معنا نمي‌دهد بلكه اين شكر كردن خدا و قدر نعمت را دانستن است.

- اسلامي كه در حال حاضر ايران به دنيا عرضه مي‌كند، بايد دانست كه ويژگي‌هاي آن چيست؟ به همين دليل بحث سياسي و محكوم كردن و از اين نوع دست‌ها نيست. شهيد مطهري چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام بالاترين تعابير را از ايرانيان و ملت ايران كرده است. برخي‌ها به قبل از اسلام حساسيت دارند كه اين موضوع را نيز ما هم قبول داريم چرا كه به حكومت‌هاي قبل و بعد از اسلام ايراد داريم.

در قبل از جمهوري اسلامي يك دوره صفويه آمده و در آن حكومت خدماتي انجام داده است اما قبل و بعد از آن كدام يك از حكومت‌ها را قبول داريم؟

- يك ملت رودخانه جاري در تاريخ است اگر يك ملت داراي برجستگي‌هايي نبود اسلام را به راحتي قبول نمي‌كرد. برخي‌ها مي‌گويند چرا اين نكته را مي‌گوييد؟ بگوييد ملت ايران بي‌فرهنگ است كه بايد جواب داد اين چه حسني است كه آن حكومت بي‌فرهنگ اسلام را پذيرفت. آيا اين موضوع به نفع اسلام است يا به ضرر آن؟ ملت ايران هميشه يگانه‌پرست بوده و بت‌پرست نبوده است، ملت ايران به دليل آنكه ملتي با تراز بالا بوده، اسلام را پذيرفته و بعد نيز بالاترين خدمات را به اسلام ارائه داده است.

- حرف مشايي و دولت يكي است و ايشان نيز همان حرف‌ها را بيان مي‌كند، ايشان ادبياتش متفاوت است به همين دليل ما ملت ايران را ملتي مؤمن و اثرگذار مي‌دانيم.

- ايران و اسلام در حال حاضر يكي هستند، زماني كه نام ايران آورده مي‌شود بيانگر اسلام است و زماني كه اسلام از زبان رانده مي‌شود يعني ايران. پايگاه هستي اسلام اينجا است چرا كه پيامبر گرامي فرمود ايرانيان مي‌آيند و پرچم اسلام را بلند مي‌كنند.

- علامه طباطبايي فرمود هر جايي كه ايران گفته مي‌شود يعني اسلام؛ ايران و اسلام با هم عجين بوده و كسي كه كلمه ايران را به زبان آورد بيانگر ملي‌گرايي بودن نيست. ملي‌گرايي يعني آنكه كساني با نام ايران پشت جبهه رزمندگان را در برابر صدام خالي مي‌كردند و به نام ايران با دشمنان ايران همكاري مي‌كردند به همين دليل آنها را ايراني و علاقمند به ايران نمي‌دانيم.

- ملي‌گرايي‌ترين ملي‌گراهاي واقعي در ايران مومنان خداپرست هستند، آنها افرادي هستند كه سرزمين ايران را در خدمت اسلام مي‌دانند و براي آن فداكاري مي‌كنند. امروز تنها كانوني كه در دنيا هم حكومت و هم ملت با يكديگر زير پرچم توحيد ايستاده، ايران است و نمي‌توان آن را نفي كرد.

- بگذاريد فضاي زيباي آزادي كه در جامعه حاكم است، گسترش يابد. اگر كساني فكر مي‌كنند برخي موضوعات نبايد علني گفته شود، مي‌توانند از آقاي مشايي دعوت كنند و با يكديگر مناظره و گفت‌وگو كنند.

- برخي‌ها مي‌خواهند هر چيزي را به يك دعوا تبديل كنند، برخي‌ها به دنبال آن هستند كه توطئه‌هاي آمريكا و تحريم غيرقانوني و همراهي‌هاي برخي را با دشمنان دسته دوم و دسته سوم تبديل كنند.

- آقاي مشايي نقدها را مي‌پذيرد، در هر جايي كه صاحب‌نظر است به مناظره بنشينند.

 

برای خواندن متن کامل اینجا کلیک کنید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه هفدهم مرداد 1389

مشایی: از داخل كه خیری ندیدیم، ببینیم با شما ایرانی خارج کشور چه بايد کرد، پايان سلطه دلار بر دنيا!؟

«فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه»

حجت‌الاسلام سالك در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
استقبال وهابي‌ها از اظهارات مشايي در تلويزيون عربستان

خبرگزاري فارس: سخنگوي جامعه روحانيت مبارز با اشاره به استقبال وهابي‌ها از اظهارات مشايي در تلويزيون عربستان، گفت: مفتي وهابي با اظهارات سخيفانه اشاره كرده بود كه بعد از 30 سال از انقلاب اسلامي يكي از مسئولان ايران چهره واقعي اين انقلاب كه همان ملي‌گرايي است را براي مسلمين جهان نمايان كرد.

 

احمدی نژاد: تحریم ایران پایان سیطره دلار بر دنیا (خلاصه شده....)

به گزارش مهر، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران صبح امروز یکشنبه در مراسم هشتمین گرامیداشت هفته جهانی مساجد گفت:

- روسای جمهور دولت‌های مرکوسو از جمله برزیل و ونزوئلا بیانیه‌ای دادند و گفتند که ایران خیلی منطقی رفتار می‌کند و شما چرا به آن زور می‌گویید.

- غربی‌ها به سرکردگی آمریکا قصد دارند با قطعنامه تحریمی خود جنگ روانی راه بیندازند که ما کوتاه بیاییم. اینها کارشان تمام است هر چه از این خرابکاری کنند خود را به نقطه پایان نزدیکتر می‌کنند.

- ما برای اداره دنیا یک برنامه‌ای تهیه کرده‌ایم که آنها هم باید نقشی را در آن ایفا کنند. اتفاقا همان نقشی را که ما می‌خواهیم آنها ایفا می‌کنند مثلا می‌خواستیم بگوییم شورای امنیت سازمان ملل نهادی ظالمانه است آنها هم با این کار خود (تصویب قطعنامه 1929 ) به ما سند دادند در حقیقت ما هر ادعایی که می‌کنیم آنها سندش را روی میز می‌گذارند.

- در حقیقت تصمیمی که آنها در صدور قطعنامه تحریمی علیه جمهوری اسلامی ایران گرفته‌اند پایان سیطره دلار بر دنیاست.

- اکثریت قریب به اتفاق مسئولان کشورهای دنیا حرف ما را قبول دارند اما می‌گویند به دلایل شرایط کنونی نمی توانند مثل ما صحبت کنند.

- غربی‌ها دوره تاریخی شان تمام شده و باید اسباب کشی کنند و بیرون بروند و به جای آن اندیشه‌های ناب و ارزش‌های انسانی می‌آید .

- ملت ایران یک جریان بالقوه و رو به رشد است که به زودی جای مستکبران را در عالم خواهد گرفت.

- غربی‌ها از نظر تئوریک به بن بست رسیده‌اند. آنها در حال حاضر هیچ چیزی ندارند و وقتی که کم می‌آورند اسلحه می‌کشند در حالیکه یک فکر و فرهنگ زمانی باقی خواهد ماند که جاذبه داشته باشد نه اینکه ملت‌ها آن را با اکراه و تنفر بپذیرند. ماسک زده‌اند، حرف‌های گنده گنده می‌زنند و هی گردن کلفتی می‌کنند.

-احمدی نژاد خطاب به غربی‌ها گفت: ملت ایران شما را زیر پا له خواهد کرد البته این به معنای لشکر کشی نیست بلکه ملت ایران شما را با تدبیر، مدیریت و منطق از دنیا بیرون می‌کند.

- افرادي كه تصور مي‌كنند به واسطه دشمن مي‌توانند به جايي برسند و جام زهر را آماده كردند، بدانند دوره آنها به پايان رسيده و ديگر تكرار نخواهد شد و ملت ايران جام زهر را به كام بدخواهان فرو خواهد كرد.

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

جمعه پانزدهم مرداد 1389

اعتراض مطهری، خاتمي و توكلي به سخنان مشايي در باره مکتب ایران در مقابل مکتب اسلام!؟

«فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه...».

اعتراض علی مطهری به اظهارات مشایی

آیا قرار است از این پس به جای اسلام از ایران سخن بگوییم و قرار است ماهیت ایدئولوژیک و اسلامی انقلاب ما تبدیل به ماهیت نژادی شود؟ همان چیزی که سخت مورد نهی اسلام، این آخرین پیام الهی است که به شدت از تفاخرات قومی و نژادی نهی فرموده است.

انتقاد سيداحمد خاتمی از طرح مبحث "مکتب ایرانی"

ملي‌گرايي به اين مفهوم كه انسان اسلام را در مقابل ايران قرار دهد و بگويد كه اسلام مكتب‌هاي مختلف دارد و يك مكتب ايراني دارد. اين با وطن‌دوستي متفاوت است وطن دوستي قابل قبول است و در متن اسلام هم آن را نشانه ايمان دانسته‌اند. اما مكتب ايران در برابر مكتب اسلام همان ملي‌گرايي شرك‌آلود است كه امت مسلمان ما هرگز نپذيرفته و نخواهد پذيرفت.

احمد توکلی: اظهارات مشایی خیانت به اسلام و ‌ایران است / مجلس سکوت نمی‌کند

وی ادامه داد: البته اگر پست های رسمی و مهم این فرد نبود این خزعبلات که روایت دسته چندم پلورالیزم دینی و و ناسیونالیسم منحط دروغین و اسلام منهای روحانیت است، ارزش اعتنا نداشت. مواضع انحرافی جدید آقای مشایی مبنی بر اینکه "برداشتهای متفاوتی از اسلام وجود دارد، تبلیغ مکتب اسلام وظیفه ما نیست بلکه باید مکتب ایران را به جهان بشناسانیم" ، توهمات ذهن بیماری است که با مبانی اسلام، با قانون اساسی و مصالح ایران عزیز سازگار نیست.

احمدي‌نژاد در اجلاس رؤساي آموزش و پرورش: تاكيد بر عشق به ايران زمين حرفي ملي‌گرايانه نيست

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهور با بيان اينكه يكي از ويژگي‌هاي كساني كه وارد نظام آموزش و پرورش مي‌شوند، عشق به ايران زمين است، گفت: برخي خيال نكنند كه اين حرف بنده مبني بر ملي‌گرايي و ناسيوناليسم است چرا كه امروز ايران يك جغرافيا، مليت و قوم و قبيله نيست بلكه يك راه و مكتب است.

شنبه ۱۶/۵/۱۳۸۹

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه چهاردهم مرداد 1389

رحيم مشايي: در جايي كه خدا تكريم شد اما انسان تكريم نشد، بدانيد آن خدا، همان خدا نيست!؟

«فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه...».

بخشی از سخنان رحیم مشایی در دیدار با ایرانیان مقیم خارج

اگر يافتيد جايي را كه خدا تكريم شده اما انسان تكريم نشد، بدانيد آن خدا همان خدا نيست

عصر ایران: اگر يافتيد جايي را كه خدا تكريم شده اما انسان تكريم نشد،بدانيد آن خدا همان خدا نيست و به اين مسئله يقين داشته باشيد و ترديد نكنيد؛ اگر ديديد جايي انسان تكريم شده است و خداوند پيدا نيست يقين بدانيد كه آنچه كه تكريم شده،‌انسان نيست.

وقتي من مي‌گويم انسان، مي‌گويند مشايي اومانيسم است اي كاش اين آقايان مي‌خواندند و حداقل اومانيسم را مي‌شناختند. آنها مي‌گويند من مثل فلان آقا هستم در حالي كه اينها حتي آن آقا را هم نمي‌شناسند كه مي‌گويند من مثل آنها هستم.

اگر قدر انسان شناخته نشود، قدر خداوند شناخته نخواهد شد. اگر مي‌خواهيد خدا را معرفي كنيد، انسان را معرفي كنيد. چرا كه راه ديگري براي معرفي خدا وجود ندارد.

- چالش ما با غرب مقوله‌اي ديگري است و هر چقدر كه غرب نسبت به شرق امروز بر انسان اهميت بيشتري قائل شده است، بايد در عمل از او بپذيريم.

اگر جامعه‌اي منضبط است به اين دليل انضباط پيدا كرده كه به انسان اهميت داده چرا كه اهميت به انسان، جامعه را منضبط مي‌كند.

-هر كجا كه از عشق، محبت و مهرباني سخن گفته شده ما دفاع مي‌كنيم چون حقيقت ايران عشق است و چالش ما با غرب اين است كه همه حقيقت انسان در غرب عرضه نمي‌شود؛ سياستي كه بايد در خدمت انسان باشد، انسان در خدمت سياست است. اقتصادي كه بايد در خدمت انسان باشد انسان براي اقتصاد است و اين ماهيت يك بحران است.

 نفي انسان براي خدا غلط و نادرست بوده و در مكتب ايران وجود ندارد

-در برخي جاها انسان براي خدا نفي مي‌شود كه به نظر من اين انحراف است و در مكتب ايران وجود دارد چرا كه در مكتب ايران انسان براي خدا هضم نمي‌شود.

منظور ما از غرب بايد تبيين شود چرا كه غرب فرهنگ مصطلحي دارد كه حكمرانان آن از آن سخن مي‌گويند.

- انديشه آقاي احمدي‌نژاد حذف رژيم صهيونيستي از نقشه جغرافيايي نيست بلكه ما معتقديم آمدن اسرائيل مبنا ندارد اين رژيم زوركي آمده است و جوله و موقت است.

                                                  

                                                 متن کامل را اینجا بخوانید

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه یازدهم مرداد 1389

احمدي نژاد به اوباما: بيا مثل دو مرد مقابل رسانه‌ها، ببينيم راهكار چه كسي براي اداره جهان بهتر است!؟

خبرگزاري فارس: محمود احمدي نژاد رئيس جمهور كشورمان كه در جمع ايرانيان مقيم خارج از كشور سخن مي‌گفت طي سخناني اظهار داشت:

ما همواره اهل منطق و گفت‌وگو بوده‌ايم و هيچ گاه ايرانيان با شمشير جلو نرفته‌اند.

وي خطاب به رئيس جمهور آمريكا گفت:

من آخر شهريور براي شركت در مجمع عمومي به آمريكا خواهم رفت و بر همين اساس اعلام مي‌كنم كه آقاي اوباما قبول كند تا با من مثل دو مرد در مقابل رسانه‌ها گفت‌وگو كند تا مشخص شود كه راهكار چه كسي براي اداره جهان بهتر است.

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

شنبه نهم مرداد 1389

پاسخ سه استفتاء از آيات عظام مكارم شيرازي و سيستاني در خصوص ولايت فقيه.

پاسخ های آيت‌الله مكارم شيرازي:

خبرگزاري فارس: به نقل از شبكه ايران، آيت‌الله مكارم شيرازي در پاسخ به 3 استفتاء درباره مفهوم و جايگاه ولايت فقيه، فتواي خود را به شرح ذيل بيان كردند.

سوال: بيان مي‌شود كه ولي فقيه داراي شأن اداره جامعه اسلامي از ميان شئون ائمه (ع) مي‌باشد، سوال من اين است كه آيا اين مطلب نوعي ورود به حريم ائمه (ع) نمي‌باشد؟

جواب: ما معتقديم اداره شئون جامعه اسلامي بايد از سوي خداوند كه خالق همه انسانها است اجازه داده شود. (هر چند پذيرش مردم وسيله پيشرفت اين هدف است) و نيز معتقديم كه ولي فقيه نماينده امام عصر عليه السلام در زمان غيبت است.

سوال: آيا تبعيت از حكم حكومتي ولي فقيه بر مراجع تقليد هم واجب است؟

جواب: آري، واجب است.

سوال: در صورتي كه در زمينه سياسي يا اجتماعي حكمي از جانب رهبري جهت عامه شيعيان صادر شود آيا براي مقلدين ديگر مراجع تكليف مي‌آورد؟ در زمينه‌هاي ديگر چطور و چرا؟

جواب: در مسائل حكومتي حكم ولي فقيه مطاع است.

سه پاسخ آیةالله العظمی سیستانی پیرامون ولایت فقیه:

به گزارش "تابناک" این پرسش و پاسخ که در سایت شخصی معظم له منتشر شده، به شرح زیر است:

سؤال: آیا ولایت فقیه تحقیقی است یا تقلیدی؟

پاسخ: تقلیدی است.

سؤال: نظر معظم له درباره ولایت فقیه چیست؟

پاسخ: ولایت در آن چه ـ به اصطلاح فقها ـ امور حسبیه خوانده می‌شود برای هر فقیهی که جامع شرایط تقلید باشد ثابت است و اما در امور عامه که نظم جامعه اسلامی بر آنها متوقف است هم در شخص فقیه و هم در شرایط به کار بستن ولایت امور دیگری معتبر است از جمله مقبول بودن نزد عامه مؤمنین.

سؤال: می‌خواستم بدانم اگر حکم مرجع تقلیدی با حکم ولی فقیه فرق داشت مقلد باید از کدام اطاعت کند؟

پاسخ: حکم کسی ولایت شرعی دارد در امور عامّه [که] نظام جامعه و معاش مردم بر آن مبتنی است بر همه نافذ است حتی بر مجتهدین دیگر مگر اینکه علم به خطا بودن آن یا مخالفتش با آنچه از کتاب و سنت قطعاً ثابت شده داشته باشد.

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

سه شنبه پنجم مرداد 1389

فلسفه انتظار از ديدگاه دكتر شريعتي: نیمه شعبان بر عاشقان محو ستم مبارک باد.

۱۲۰۰ سال از غیبت می‌گذرد و ما ملت مسلمان ۱۲۰۰ سال است که هر نیمه شعبان جشن می‌گیریم و تعطیل رسمی اعلام می‌کنیم ..... ۱۲۰۰ سال است که مهدی را دوست می‌داریم و ستایشش می‌کنیم اما حتی نمی‌دانیم .... اصلا آمده تا چه کار کند؟ فلسفه مهدویت چیست؟ چرا باید وجود داشته باشد و چرا هست؟ اگر نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟

۱۲۰۰ سال است که دو گروه با هم درگیرند. روحانیون سنتی و طرفداران عامیشان گروه اول را تشکیل می‌دهند و گروه دوم را روشنفکران و متجددها. آن گروه دومی همه‌اش می‌گوید"آخر چطور امکان دارد مردی ۱۲۰۰ سال عمر کند؟ کجا رفته که هیچ کس او را نمی‌بیند؟ چه فایده‌ای این رهبر نا‌مرئی برای ملتش دارد؟ گیرم که ظهور کند، چه فایده‌ای برای من و تو دارد؟ اعتقاد به وجود امام زمان یک اعتقاد خرافی و نهایتا خوش‌بینانه است. نگاه می‌کند می‌بیند آنان که به مهدی اعتقاد ندارند در عرش‌اند، آنها که اعتقاد دارند در فرش‌اند!" این گروه اولی هم جوابشان را می‌دهد که "ای مهدی کجایی؟ بیا شمشیرت را بکن توی دل اینها! خدا خواسته که عمر مهدی زیاد باشد. به تو چه؟ در کار خدا دخالت می‌کنی؟ ‌ای فلان ... ما از قصد زندگی پست مادی و بی ارزش و پوچ و تهی و کوفت و اه و پیف و پایین و ... را رها کردیم و به جایش زندگی معنوی و روحانی و قدسی را گرفته‌ایم. ما که می‌میریم خدا ما را می‌برد به بهشت برین. شمایی که به مهدی اعتقاد ندارید چی؟ می‌برندتان جهنم و سیخ داغ در انتظار شماست!".

اگر هم این گروه اول سوار بر حکومت باشند که دیگر واویلا. چه می‌گویند؟ "اگر حکومت ما صالح است که به خاطر صالح بودنمان قبولمان کنید و اگر فاسدیم و به فساد بیشتر می‌رویم چون در ظهور مصلح غیبی تسریع می‌کنیم باید ما را بپذیرید!!" مصداق اینان آن روحانی معروف عصر مشروطه است که گفت: «ما نباید به حکومت فاسد کاری داشته باشیم. باید به تزکیه نفس و عبادت و ... توجه داشته باشیم تا مهدی با بیشتر شدن فساد هر چه زودتر ظهور کند!». با این کلام مسئولیت را به آسانی از روی دوششان برمی‌دارند و انتظار مثبت را به انتظار منفی بدل می‌کنند.

"چون امام نیست، جهاد و تلاش و عقیده هم نیست. البته نائب امام هست اما نه برای جهاد. ..........................

حال فایده اصلی انتظار چیست و اساسا چرا انتظار؟ اول این که باید بدانیم، محبت بی‌معرفت ارزشی ندارد. بت پرستی است. و اما برای بررسی مهدویت باید به فلسفه‌ی ‌آن دقت کنیم. اصلا مهم نیست که مهدی کیست و چه کاره است. کجاست و چه کار می‌کند. مهم این است که بفهمیم مهدی نماد چیست؟ فلسفه‌ی وجودی‌اش چیست؟ مهدی به خودی خود یک انسان است مثل بقیه. اما آن چه او را متمایز می‌کند تفکری است به نام مهدویت که با او هویت پیدا می‌کند. تفکری که با نام‌های دیگر در اکثر مذاهب و جهان بینی‌ها وجود دارد.

فتوریسم (Fotorism) که به معنای اعتقاد به آخر زمان است، در دین زرتشت با "سوشیانت پیروزگر" و در آیین هندو با عنوان "آواتارا (که در عصر کالی، دوره قبل از ظهور دهمین آواتارای ویشنو، قیام می‌کند)" و در آیین بودا "بودای پنجم" و در دین یهود با "مسیح و یک مرتبه بالاتر محمد (که چون آنها به عیسی ایمان نیاوردند به طبعا موعود آنها هنوز ظهور نکرده"، مطرح شده است.

کاری نداریم به این که‌ آیا می‌شود کسی ۱۲۰۰ سال عمر کند یا نه. باید ببینیم آیا عقیده به تفکر مهدویت برای ما مفید است یا نه. هر اصل اسلامی را باید این گونه بررسی کرد که فایده اش چیست؟ برای چه گفته شده؟ چه تاثیری بر جامعه و سرنوشت هر فرد دارد؟ اعتقاد یا عدم اعتقاد به آن در زندگی پیش از مرگ ما چه اثری دارد؟

انتظار یکی از زیباترین و عمیق ترین جلوه های روح فراری و بی آرام انسان است.

آدمیزاده هر چه انسان تر ، چشم به راه تر میشود.این یک حقیقت زیبایی است که همواره می درخشد.

در انتظار چه؟ که؟

هر چه ،هر که، در انتظار "گودو". گودو کیست؟ چیست؟ بکیت میگوید :<اگر میدانستم میگفتم>.

به هر حال یک منتظر در ادیان این موعود منتظر ، روشن و مشخص است.

یک منجی غیبی است و رسالتش نیز معلوم و مشخص. آنکه باید بیاید یک «ابر مرد» است .

در تشیع موعود منتظر مهدی است و آخرین امام از سلسله امامان اثنی عشر، فرزند امام حسن عسگری و رسالتش هم معلوم است.

رسالتی را که پیامبر آغاز کرد و پس از مرگش نگذاشتند علی و فرزندانشان ادامه دهند و حکومت و امامت مردم را غصب کردند.

او خواهد گرفت و ادامه خواهد داد.

بنابر این مهدی یک امام است ، برای استقرار عدل و احیای حقیقت می آید.

این یک رسالت اجتماعی ، سیاسی و اعتقادی و بشری است و او خود یک بشر است اما روح منتظر انسان که همواره بی قرار غیب و فراری به ماوراء است نمی تواند تصویر بشری و رسالت این جهانی مهدی موعود را نگاه دارد.

پس او را و کارش را در هاله ای از ماوراء واقعیت غرقه می سازد. ‌

«دکتر علی شریعتی»


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه چهارم مرداد 1389

احمدي‌نژاد: براي مديريت جهان برنامه داريم. تحریم بنزین آرزوی منه، 17 ميليون ليتر جايگزين مي‌‌كنيم!؟

ایسنا - فرازی از سخنان دکتر احمدی نژاد

- ايران هركس در سناريوي آمريكايي‌ها عليه ايران شركت كند، عمل او را دشمني تلقي كرده و پاسخ او را مي‌دهد.

- ما اهل دوستي و منطقيم و هركس با ما دوستي كرده سودش را برده است و بايد بدانيد كه اين بداخلاقي‌ها جز اين‌كه آبروي شما را ببرد اثري ندارد.

- هركس تصميم بگيرد عليه ملت ايران اقدامي كند و كشتي‌هاي ايراني را بازرسي كند بلافاصله عكس‌العمل ملت ايران را دريافت خواهد كرد كه تجربه نشان داده اين عكس‌العمل پشيمان كننده است.

- ملت ايران صدها مورد نظير شماها را دفن كرده و چيزي باقي نمانده است كه اين مساله با تدبير و منطق و مديريت بوده است.

- زورتان به ايران نمي‌رسد و مي‌خواهيد چند فقير بيچاره را در منطقه مورد هدف قرار دهيد كه به نتيجه‌اي نمي‌رسيد.

- مي‌گويند كه بنزين را تحريم مي‌كنيم. اين از آرزوهاي من است كه بنزين تحريم شود. ظرف دو روز 17 ميليون ليتر جايگزين مي‌كنيم. همه‌ كارها را انجام داده‌ايم و كليدش آماده و در دست ماست.

- نه اين‌كه ما بخواهيم و يا اين‌كه دوست داشته باشيم بلكه برنامه‌هايي براي مديريت جهاني داريم كه آنها دقيقا همان كار را انجام مي‌دهند.

- اين قدرت‌ها دست از اين كارهاي خود بردارند و به حقوق ملت‌ها احترام بگذارند و اگر مي‌خواهند در آينده‌ جهان حضور داشته باشند بايد خود را اصلاح كنند.

- رييس‌جمهور دعواي ما با اين قدرت‌هاي فاسد را دعواي فرهنگ و نوع مديريت جهان معرفي كرد كه ايران اين مديريت يكجانبه را قبول ندارد.

- امروز كدام زن و مرد اروپايي آرامش دارد؟ احترام و عزت كجاست؟ و اصلا كدام زن و مرد در دنيا آرامش دارند؟ آن‌ها همه موجوديت بشر را خرج خودخواهي‌ها، زياده‌طلبي‌ها و توسعه‌طلبي‌هايشان كردند.

- امروز كار اصلي ما ساختن ايران و الگوسازي براي همه‌ بشريت است. بايد از تمام گردنه‌هاي سخت ساختن ايران عبور كنيم.

- تقاضا براي كالا و ابتكار ايراني در دنيا روزافزون شده و ما بايد سريع‌تر خودمان را جمع و جور كنيم و با همكاري از اين گردنه كه به معناي عبور از سرازيري و پيروزي‌هاي پرافتخار براي همه بشريت است تلاش نماييم.

لینک مطلب

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و پنجم تیر 1389

ما بيشماريم: سرفراز باشی میهن من .. ای فدایت جان و تن من!

دست به دست هم دهيم به مهر.....ميهن خويش را كنيم آباد

با درود بي‌پايان:

سرود زیبا و حماسی سرفراز باشی میهن من، سرودی است که هر ایرانی با شنیدن آن عشقش به میهن بیش از پیش زنده می شود .

این سرود تقدیم می‌شود به همه ایرانیان که پيوسته قلبشان برای اين سرزمين ورجاوند می‌تپد و آتش عشق به يكپارچگي ميهن را در تار و پود خود احساس می‌کنند.

 سرفراز باشی میهن من     ..       ای فدایت جان و تن من

پر بها تر از هرُ گوهر    ..       خاک پاک تو وطن من

یادگارِ خونِ عاشقانِ بی نشان    ..     تا ابد بود تو را حق نگه دار

ای شمیمِ دلنوازِ عشق و معرفت  ..    سرزمین پاک ما ای ایـــران

  دوستت دارم .. مهد دین مــن .. دوستت دارم .. بهترین مــن .. دوستت دارم سرزمین مـن

گر بخواهد دمی دشمنی هلاک تو  ..  گر بخواهد کسی یک وجب ز خاک تو

می شوم تا مرزت روانه  … خصم دون، می رانم ز خانه

با سلاحی از خشم و کینه  … سینـه اش مـی گیـرم نشانـه

دوستت دارم .. مهد دین مـــن .. دوستت دارم .. بهترین مـــن .. دوستت دارم سرزمین مـن

سرفراز باشی میهن من     ..       ای فدایت جان و تن من
پر بها تر از هرُ گوهر    ..     خاک پاک تو وطن من

ایران .. ایران .. ایران ایران ایران ایـران

یادگار خون عاشقان بی نشان    ..     تا ابد بود تو را حق نگه دار

ای شمیم دلنواز عشق و معرفت  ..  سرزمین پاک ما ای ایـــران

سرود را دانلود كنيد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و سوم تیر 1389

ميلاد امام حسين(ع) اسوه ایستادگی، امام سجاد(ع) الگوی بندگی و حضرت ابوالفضل(ع) نماد شجاعت مبارک باد

شعبان شد و پيک عشق از راه رسيد

عطر نفس بقيه الله رسيد

با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسين

يک ماه و سه خورشيد از راه رسيد

ميلاد امام حسين(ع) اسوه مبارزه و ايستادگي، امام سجاد(ع) الگوي عبادت و بندگي و حضرت ابوالفضل(ع) معيار شجاعت و مردانگي بر همه جهانيان مبارک باد.

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه شانزدهم تیر 1389

سخنان منتشر نشده رهبری درباره زندگی پیامبر اسلام (ص)

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، دست‌اندركاران نمايش راديويي «از سرزمين نور» در اسفندماه سال 73، با رهبر انقلاب اسلامي ديدار كردند. اين برنامه بر اساس رمان زندگي پيامبر اعظم (ص) به نويسندگي محمد سرشار و سردبير محمد ميركياني ساخته شده بود. آنچه در پي مي‌آيد، بيانات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در اين ديدار است در آستانه سالروز مبعث پيامبر مكرم اسلام منتشر مي‌شود:

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم
با اين كه قبلاً يك روز، هم به آقاى رهگذر و هم به آقاى ميركيانى - كه ظاهراً آن روز همراهشان بودند - عرض كرده بودم كه من چقدر از اين برنامه راضى و خرسند هستم و به وسيله‌ آقايان به شما برادران و خواهران اظهار اخلاص و ارادت كرده بوديم، لكن حقيقتاً دلم نيامد كه اين خرسندى قلبى و تقدير از اين برنامه بسيار خوب را حضوراً هم به شماها عرض نكنم. اين بود كه خواهش كردم قبل از پايان سال شما را زيارت بكنيم؛ چون بالاخره سال جديد اقتضائات جديد دارد و شماها هم برنامه‌ها و كارهاى خودتان را داريد. لكن امسال اين برنامه انجام گرفته و من هم يكى از مستمعين اين برنامه بودم - البته در بسيارى از روزها، نه در همه‌ روزها - و لازم بود كه ما همين امسال عرض تشكر از شماها را به شما بكنيم. البته اين حوادث تلخى كه اين روزها اتفاق افتاده، براى ما خيلى همّ و غم آفرين و حقيقتاً اندوه‌بار است؛ ولى اين قرارى بود كه گذاشته شده بود و چه بهتر كه انجام شد. به هر حال مقصود من تشكر از شما آقايان و خانم‌هائى بود كه اين برنامه را تهيه كرده‌ايد و به وجود آورديد.

* اهميت ترجمه و اجراى اين برنامه به زبانهاى ديگر

ان‌شاءاللَّه كه موفق باشيد.
27/12/73 - 17 شوال

سخنرانی کامل را در ادامه مطلب مطالعه فرمایید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

جمعه یازدهم تیر 1389

كشف يك راز - متكي: دليل حذف آمريكا، انگليس و فرانسه از جام جهاني مخالفت با ايران و تحريم بود!؟

به گزارش خبرگزاري فارس، روزنامه انگليسي اينديپندنت در بخش ورزشي خود در گزارشي با عنوان «به نظربافي كارشناسان توجه نكنيد»، نوشت: انگليس، فرانسه و آمريكا به خاطر جنگ با ايران و مخالفت با برنامه‌هاي هسته‌اي اين كشور دچار حذف زود هنگام از بازي هاي جام جهاني فوتبال شدند.

در ادامه اين گزارش به نقل از "منوچهر متكي " وزير امور خارجه ايران چنين آمده است: "هر آن چه امروز در صحنه سياست بين‌المللي مي‌بينيم دقيقاً در نوزدهمين دوره جام جهاني نيز خود را نشان داده است".

اينديپندنت در ادامه تأكيد كده كه ايران عاشق فوتبال است اما خود به اين بازي ها -جام جهاني- راه نيافت.

منوچهر متكي وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران روز سه شنبه (8 تيرماه) در نشست صميمي با مديران ارشد، سردبيران، دبيران و خبرنگاران خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) در محل ساختمان مركزي اين نهاد رسانه‌اي كشور، گفته بود: جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي نشان داد كه رويكرد جديدي در جهان سياست رخ داده و آنچه اكنون در صحنه سياست بين‌الملل شاهد هستيم، به عينه در نوزدهمين دوره جام جهاني فوتبال به منصه ظهور رسيده است.

وزير امور خارجه ايران تحليل كرده بود كه در اين دوره از جام جهاني، قرابت معني داري ميان مسائل حوزه سياست و ديپلماسي در جهان امروز با فوتبال مشاهده مي‌شود.

متكي در ادامه سخنان خود توضيح داده بود كه كشورهاي اصلي و نقش آفرين در تحريم جديد ايران مانند انگليس، آمريكا و فرانسه در مراحل مقدماتي از رقابت‌هاي جام جهاني حذف مي‌شوند و برخي كشورهايي كه به نوعي در تحريم نقش داشتند، نيز به مراحل بالاتر جام جهاني راه نيافتند.

ايرنا در توضيح اين اظهارات متكي افزوده است: وزير امور خارجه ايران البته توضيح صريحي در اين زمينه ارائه نكرد اما به نظر مي‌رسد اين تشبيه وي در نهايت اشاره‌اي به حذف كشورهاي حامي قطعنامه عليه ايران از صحنه سياست در آينده‌اي نزديك باشد.

در اين نشست خبري علي اكبر جوانفكر مديرعامل ايرنا نيز به نقش آفريني برزيل در جام جهاني فوتبال اشاره كرد كه اين سخن وي با ايفاي نقش جدي‌تر و موثرتر برزيل در مسائل جهاني بويژه در مخالفت با قطعنامه ضد ايراني در شوراي امنيت همسو به نظر مي‌رسد.

يه لر:

سي ككا منوچهر:

كوربونت برم، جون خت شوخي مكن!‌ تهم مانه گروتيه‌ها. شتر وه ئي گپي!؟. زحلم ئيروه توونه ري سروم بوروهمني

يه لات دروازه غار:

بينمت داش منوچ:

قربونت، جون داش شوخي نكون. شومام ما رو گرفتيا. خالي بندي و خونه حسن كچل!؟ مي‌ترسم سقف بريزه رو سر داآشت.

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

شنبه پنجم تیر 1389

علی علیه السلام با مخالفان چگونه برخورد می کرد؟

امیر المؤمنین علیه‌السلام حتی با خوارج در منتهى درجه آزادى و دموکراسى رفتار کرد. روزى امیر المؤمنین بر منبر بود. مردى آمد و سؤال کرد. على في‌البداهه جواب گفت. یکى از خارجیها از بین مردم فریاد زد: «قاتله الله ما افقهه‏» (خدا بکشد این را،چقدر دانشمند است!). دیگران خواستند متعرضش شوند اما على فرمود رهایش کنید، او به من تنها فحش داد.

على روزى به نماز ایستاده و مردم نیز به او اقتدا مي‌کردند. یکى از خوارج به نام ابن‌الکواء فریادش بلند شد و آیه‏اى را به عنوان کنایه به على، بلند خواند:

«وَلَقَدْ أُوحِیَ إِلَیْكَ وَإِلَى الَّذِینَ مِنْ قَبْلِكَ لَئِنْ أَشْرَكْتَ لَیَحْبَطَنَّ عَمَلُكَ وَلَتَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِینَ.» 

این آیه خطاب به پیغمبر است که به تو و همچنین پیغمبران قبل از تو وحى شد که اگر مشرک شوى اعمالت از بین مى‏رود و از زیانکاران خواهى بود. ابن الکواء با خواندن این آیه خواست ‏به على گوشه بزند که سوابق تو را در اسلام مى‏دانیم، اول مسلمان هستى، پیغمبر تو را به برادرى انتخاب کرد، در لیلة المبیت فداکارى درخشانى کردى و در بستر پیغمبر خفتى،خودت را طعمه شمشیرها قراردادى و بالاخره خدمات تو به اسلام قابل انکار نیست، اما خدا به پیغمبرش هم گفته اگر مشرک بشوى اعمالت ‏به هدر مى‏رود، و چون تو اکنون کافر شدى اعمال گذشته را به هدر دادى.

على در مقابل چه کرد؟! تا صداى او به قرآن بلند شد، سکوت کرد تا آیه را به آخر رساند. بعد از چند مرتبه‌‌اى که آیه را تکرار کرد و مى‏خواست وضع نماز را بهم زند، على این آیه را خواند:

فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ وَلَا یَسْتَخِفَّنَّک الَّذِینَ لَا یُوقِنُونَ؛ صبر کن، وعده خدا حق است و فرا خواهد رسید. این مردم بى ایمان و یقین،تو را تکان ندهند و سبکسارت نکنند. دیگر اعتنا نکرد و به نماز خود ادامه داد...

                                                      لینک مطلب

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

جمعه چهارم تیر 1389

نه علي توانمش گفت، نه خدا توانمش خواند... متحيرم چه نامم، شه ملك لافتي را!

ميلاد امام اول شيعيان و روز پدر مبارك باد

"ميلاد مولود كعبه و روز پدر بر تمام مسلمانان جهان مبارك باد"


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه سی و یکم خرداد 1389

بلاگفا؟، تذكر به 62 هزار بدحجاب قمي، باغ و دانشجو، قاتل مروه و حبس ابد، دفتر موگابه، آب تهرون عاليه؟

                                                   فیلترینگ اشتباه بلاگفا

متاسفانه سی ام خرداد ۸۹ کاربران سایت شاهد صفحه آشنای فیلترینگ در هنگام ورود به صفحه نخست و همچنین پنل مدیریت وبلاگ خود بودند. خوشبختانه مشکل از دیشب و به تدریج در اکثر سرویس دهندگان اینترنت برطرف شده است. طبق پیگیریهای صورت گرفته دستوری مبتنی بر فیلترینگ سایت وجود نداشت و به نظر میرسد با توجه فیلتر شدن چند سایت مشابه احتمالاً علت فیلتر شدن موقت سایت اختلال در سیستم فیلترینگ بوده است. لینک خبر

 

مقابله با بدحجابی در قم : تذکر به 62 هزار نفر و توقیف 100 خودرو

تهران امروز نوشت: بیش از 100 دستگاه خودرو به علت بدحجابی توقیف و به بیش از 62 هزار بدحجاب در سطح استان قم تذکر داده شد.

سرهنگ خراسانی، رئیس پلیس امنیت عمومی استان قم با اشاره به این مطلب افزود : ترویج بدحجابی و بی‌بندوباری در جامعه از اهداف دشمن در به راه انداختن جنگ نرم است و دشمنان با این کار سعی در خدشه‌دار کردن عفت عمومی جامعه را دارند. پلیس امنیت عمومی استان در راستای برخورد با بدحجابی و بدپوششی و ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی در سطح جامعه و گسترش فرهنگ حجاب و عفاف میان اقشار مختلف، اقدام به برخورد با رانندگان بدحجاب در سطح استان کرده است.

گفتنی است جمعیت قم طبق سرشماری سال ۱۳۸۵ مرکز آمار ایران برابر با ۹۵۹٫۱۱۶ نفر ‌است.

 

                                                    

              دانشجو نياد باغ

                                        حبس ابد براي قاتل مروه الشربيني

          نشان دادن عكس مره‌الشربيني توسط دكتر احمدي نژاد در پاسخ به خبرنگار خارجي در خصوص قتل ندا آقا سلطان

کیهان - دادگاه عالي آلمان، حكم حبس ابد دادگاه درسدن در مورد قاتل شهيده حجاب را تاييد كرد.

روزنامه آلماني تاگس اشپيگل روز شنبه با چاپ اين خبر اعلام كرد: دادگاه عالي آلماني ضمن رد درخواست تجديدنظر «الكس فانيز» قاتل مره الشربيني، حكم دادگاه درسدن كه جنايت در صحن آن اتفاق افتاده بود را تاييد و وي را به حبس ابد محكوم كرد.

براساس اين گزارش، وكيل مدافع اين قاتل آلماني پس از صدور حكم حبس ابد از سوي دادگاه درسدن اعلام كرده بود كه نسبت به صدور آن در دادگاه قانون اساسي و دادگاه اروپايي حقوق بشر اعتراض و خواستار تجديدنظر خواهد شد.

قتل مروه الشربيني شهيده حجاب در سال 2009 به دست يك جوان آلماني نژادپرست در صحن دادگاه درسدن آمان موجي از خشم و نفرت در كشورهاي مسلمان به وجود آورد.

                         تاسیس دفتر گردشگري زيمبابوه در تهران

                  

فارس: زيمبابوه اعلام كرد در راستاي اجراي توافقات انجام شده در سفر اخير رئيس جمهور ايران به هراره يك دفتر گردشگري در تهران تاسيس مي‌كند .

ام زمبي وزير گردشگري زيمبابوه گفت: پس از ديدار ماه آرويل احمدي نژاد با رييس جمهور زيمبابوه (رابرت موگابه) دو كشور تفاهمنامه هاي متعددي براي گسترش همكاري هاي اقتصادي و تجاري به امضا رساندند كه گسترش همكاري‌ها در بخش گردشگري يكي از مهمترين اين قراردادها به شمار مي‌رود.

قرار است هيات عالي رتبه اي از وزارت گردشگري زيمبابوه تا اواخر جولاي براي بازديد از امكانات گردشگري ايران به اين كشور سفر كنند. سفارت ايران در شهر هراره نيز آمادگي كامل خود را براي صدور ويزا براي گردشگران اين كشور اعلام كرده است .

وي افزود ما قصد داريم دفتر گردشگري زيمبابوه را در ايران افتتاح كنيم . ايران و زيمبابوه مي‌توانند با گسترش همكاري‌ها در بخش صنعت گردشگري به منافع اقتصادي زيادي دست يابند.

استاندار تهران:هرکس بگوید آب تهران آلوده است و نتواند ادعای خود را اثبات کند مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد

                 

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و ششم خرداد 1389

ماموريت تازه احمدي‌نژاد: رهايي مردم آمريكا از فقر، سانسور و جور حكومت غيردموكراتيك و ديكتاتوري خشن!؟

پيش به سوي مديريت جهاني

بخشي از سخنان رياست جمهور در شهركرد:

خبرگزاري فارس:

- اين يك هدايت الهي است كه تمام برنامه‌هاي ضد بشري دنيا و تمام جنايت‌ها و خونريزي‌هاي تحت نظر دولت آمريكا صورت مي‌گيرد اما تنها امروز مدعي ملت ما شدند.

- اين اقدام آنها ما را بر آن داشت كه از اين به بعد يك ماموريت جهاني ديگر را به ماموريت‌هاي خود اضافه كنيم چرا كه امروز خشن‌ترين ديكتاتوري‌هاي عليه ملت آمريكا اعمال مي‌شود و مردم اين كشور تحت سنگين‌تر خفقان‌ها، عدم آزادي مطبوعات در ارائه جنايت‌هاي اسرائيل و آمريكا قرار دارند و مردم اين كشور اجازه ندارند تا آزادانه در مقابل اين جنايت‌ها تظاهرات كنند.

- 80 ميليون نفر از مردم آمريكا در فقر زندگي مي‌كنند و اين در حالي است كه برخي افراد اين كشور هزاران ميليارد دلار ثروت ملت‌ها را غارت كرد. به دولت اين كشور مي‌گوييم به جاي آنكه به فكر ملت ايران باشيد به فكر ملت خودتان باشيد.

 

        "اعلام مي‌كنيم از اين به بعد يكي از خواسته‌هاي اصلي

 

            ملت  ايران نجات مردم آمريكا از دولت غير دموكراتيك

 

                             و زور گوي اين كشور خواهد بود"

 

- ملت ايران همينطور صحبت نمي‌كند اول بررسي مي‌كند و اگر روزي موضوعي را اعلام كرد تا آخر ايستاده و آن را محقق مي‌سازد.

- وي خطاب به كشورهاي زورگوي دنيا تاكيد كرد: اين شما هستيد كه به ما احتياج داريد. طي چند سال اخير ثروت ما و پول ملت ايران در بانك‌هاي اروپايي بود و بعد براي اجراي پروژه وقتي مديران ما به آنها مراجعه مي‌كردند تا وام بگيرند آنها از اين موضوع خودداري كرده و شرط‌هاي سياسي و اقتصادي را مي‌خواستند به ملت ما تحميل كنند.

- اخيرا هم اعلام كردند چون قطعنامه عليه ملت ايران صادر شده است نمي‌توانيم به شما وام بدهيم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و یکم خرداد 1389

آیا به قول رئیس جمهور: قطعنامه 1929 پشیزی نمی‌ارزد و كاغذ پاره است؟، تاثيري آن بر زندگي مردم...؟

7 نکته کوتاه درباره قطعنامه 1929

عصرایران - سرانجام قطعنامه 1929 شورای امنیت به تصویب رسید و جز ترکیه و برزیل که به آن رأی منفی دادند و لبنان که رأیس ممتنع بود، 12 عضو دائم و غیردائم، با رأی مثبت خود به این قطعنامه، شرایط جدیدی را بر موضوع هسته‌ای ایران حاکم کردند. از این رو بی مناسبت نیست نکاتی چند را در این خصوص، مختصراً مرور کنیم:

1- آمریکا اصرار داشت که ایران به مبادله اورانیوم سه و نیم درصد و 20 درصد تن دهد. واشنگتن حتی از اردوغان و داسیلوا- رهبران ترکیه و برزیل- خواست به تهران بروند و از ایران بخواهند مبادله را بپذیرد. این سفر انجام شد، ایران مبادله را پذیرفت و بیانیه تهران منتشر شد. با این حال، آمریکایی‌ها طوری رفتار کردند که گویا اساساً نه اردوغان و داسیلوا در این دنیا وجود دارند، نه بیانیه تهرانی منتشر شده و نه ایران بی سابقه ترین نرمش هسته‌ای در طول پنج سال گذشته را انجام داده است. این موضوع نشان می‌دهد که آمریکا برای فشار آوردن بر ایران، برنامه‌ای مدون و غیرقابل عدول دارد و موضوع هسته‌ای تنها یک دستاویز است.

2- بیانیه تهران، نمایش توفیقات دیپلماتیک "غیرمتعهدها" بود. همواره کشورهای بزرگ غربی کوشیده‌اند خود را محور حل مشکلات بین‌المللی معرفی کنند ولی ماجرای بیانیه تهران، در حال گشایش ادبیات جدیدی در این عرصه بود با این مضمون که دیگران هم می‌توانند در حل مسایل بین‌المللی ایفای نقش کنند. این گزاره، البته مطلوب غرب نبود چه آنکه جایگاه انحصاری شان را مخدوش می‌کرد.

4- محمود احمدی نژاد رییس جمهور ایران، در واکنش به قطعنامه گفت که این قطعنامه‌ها پشیزی نمی ارزند. او پیشتر نیز قطعنامه‌ها را به کاغذ پاره تشبیه کرده بود، تشبیهی که مورد اعتراض مخالفانش قرار گرفت و او را متهم کردند که درک درستی از پیامدهای تحریم‌ها ندارد. واقعیت این است که این تحریم‌ها، حتما موثرند. به عنوان مثال وقتی به خاطر تحریم‌ها مجبور می‌شویم کالاها را به چند برابر قیمت واقعی از بازار غیررسمی تهیه کنیم یا بازرگانان ایرانی برای مبادلات مالی بین‌المللی ناگزیر می‌شوند با تحمل هزینه‌های مضاعف به سراغ بانک‌های دست چندم بروند یا در حمل و نقل‌ها گرفتار تاخیرها و بازرسی‌ها می‌شویم، همه اینها بر اقتصاد ملی اثرات منفی می‌گذارند. و مگر در همین قضیه گاز سوز کردن خودروها، تحریم‌ها باعث اخلال در روند واردات کپسول‌های گاز خودروها نشد و خودروهای گازسوز بسیاری، بدون کپسول نماندند؟!

 مخلص کلام آنکه قطعنامه‌ها اثرات خود را دارند ولی نباید از مقامات رسمی انتظار داشت در تریبون‌های رسمی، سخنانی جز آنچه اکنون می‌گویند، بگویند.

5- قطعنامه 1929 ماهیتا با قطعنامه‌های قبلی تفاوت چندانی ندارد. شرکت‌هایی هم که نامشان در فهرست تحریم‌ها آمده، پیش از این نیز با مشکلات عملی در عرصه مبادلات بین المللی مواجه بوده اند و شرایط جدیدی برایشان رقم نخورده است. مع الوصف تاکید بر همین مکررات کشورها را اجرای تحریم‌ها علیه ایران، "رفرش" می‌کند و می‌تواند برای ایران مشکل زا باشد. به عنوان مثال، هر کشوری که با ایران مشکل داشته باشد می‌تواند به بهانه اینکه به کشتی‌های باربری ایران مشکوک است، اقدام به بازرسی و مشکل زایی و متعاقبا باج گیری از ایران باشد. ......... لذا اینکه طراحان قطعنامه مدعی اند تحریم‌هایشان صرفا متوجه حکومت است و تاثیری در معیشت مردم ندارد، دروغی بیش نیست.

6- شورای امنیت،قاعدتاً در مواردی که خطری برای امنیت جهانی احساس کند، واکنش نشان می‌دهد و درباره ایران هم با این ادعا که ممکن است ایران به سمت تولید سلاح هسته‌ای برود، علیه ایران چندین قطعنامه تحریمی تصویب کرده است.

7- آینده چه خواهد شد؟ پاسخ دقیق این سوال را نه ایران می‌داند، نه آمریکا و نه هیچ کس دیگر جز خدا.

                                                    نظر شما چيست؟

                                    مقاله كامل را در ادامه مطلب مطالعه فرماييد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیستم خرداد 1389

شوراي امنيت تحريم ايران را تصويب كرد: راي كشورهاي دوست و...!؟، متن قطع‌نامه، واكنش مسئولين كشور؟

عصرايران؛

موافقين تحريم:

علاوه بر دو کشور چین و روسیه که همواره با کارت ایران بازی کرده‌اند، انگلیس، فرانسه و امریکا به عنوان 5 عضو دایم شورای امنیت، اتریش، مکزیک و ژاپن، کشور بوسنی که همواره با تاكيد بر مسلمان بودن مورد حمايت ايران بوده است و نیجریه و اوگاندا و گابن سه كشور آفريقايي دوست جمهوري اسلامي ايران به این قطعنامه رای مثبت داده‌اند.

مخالفين قطع‌نامه: برزیل و ترکیه به دليل عدم توجه ساير اعضاي شوراي امنيت به توافق آنها با ايران جهت معاوضه اورانيوم در خاك تركيه و بازي ندان آنها در صحنه سياست جهاني به قطعنامه شورای امنیت رای منفی دادند.

ممتنع: لبنان دوست هميشگي و مورد حمايت همه جانبه جمهوري اسلامي ايران نيز با رای ممتنع خود ثابت كرد كه منافع ملي خود را ارجح تر از دوستي با ايران مي‌داند!؟

بدين ترتيب قطعنامه تحريم عليه جمهوري اسلامي ايران با 12 راي مثبت، 2 راي منفي و يك راي ممنتع تصويب شد.

مهم ترین بخش‌های قطعنامه:

 *ممنوعیت فعالیت‌های اتمی تجاری ایران (اشخاص حقیقی و حقوقی)در خارج مانند هرگونه شرکت در طرح‌های استخراج اورانیوم در کشورهای دیگر یا شرکت در تولید مواد یا تکنولوژی‌های اتمی 

 *ممنوعیت انتقال مستقیم یا غیرمستقیم  سلاح‌های سنگین مانند تانک، خودروهای زرهی، هواپیماها و هلیکوپترها و  کشتی‌های جنگی و سیستم‌های موشکی به ایران

*توقیف اموال و دارائي‌هاي رئيس سازمان انرژي اتمي مرکز تکنولوژي هسته‌اي اصفهان 

*تحريم 22 شرکت و سازماني که در فعاليت‌هاي مربوط به موشک‌هاي بالستيک و هسته‌اي مشغول اند ؛ به علاوه  40 شرکت يا سازمان جديد ايراني هدف‌گيري(مانيتور) مي‌شوند. در اين ميان 15 شرکت يا سازمان قرار دارند که به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مرتبط هستند.

* ممنوعيت ايران از ادامه فعاليت‌های موشکی در ارتباط با موشک‌هاي بالستيک و  قادر به حمل تسيلحات هسته‌اي  

 * دولت‌های جهان تمام محموله‌های هوایی و دریایی که به ایران فرستاده می‌شود یا از آن خارج می‌شود را در فرودگاه‌ها، بنادر و آب‌های قلمروی خود در صورتی که بر این باور باشند که آن محموله‌ها حاوی مواد اتمی، موشکی یا نظامی ممنوع اعلام شده است، بازرسی کنند.

 *کشورهای جهان اجازه می‌یابند محموله‌های دریایی ایران را بر اساس قوانین بین‌المللی در آب‌های آزاد بازرسی، توقیف و حتی در صورت لزوم نابود کنند.

همچنین کشورها از ارائه خدماتی مانند سوخت رسانی به این کشتی‌ها منع می‌شوند.

*در همین باره سه سازمان مرتبط با خطوط دريائي جمهوري اسلامي ايران تحریم می‌شوند.

* تاکید ویژه بر مراقب کشورها بر مبادلات مالی با ایران به ویژه بانک مرکزی جمهوری اسلامی و شرکت‌های مرتبط با سپاه ؛ مشخصاً  کشورهای جهان دعوت شده اند که با اتخاذ تدابیر لازم از افتتاح شعبه‌ها و نمایندگی‌های بانک‌های ایران در قلمروی خود در صورتی که معتقدند این شعب با فعالیت‌های اتمی ایران ارتباط دارند، جلوگیری کنند.

واكنش اوليه مسئولين جمهوري اسلامي ايران

احمدي نژاد: صدور اينگونه قطعنامه‌ها از نگاه ملت ايران بي ارزش است

به گزارش واحد مرکزی خبر صدا و سیما، محمود احمدی نژاد در جمع نخبگان ایرانی و تاجیک افزود صدور این قطعنامه‌ها مغایر با بیانه تهران است و تاثیری بر اراده ملت ایران در تلاش برای دستیابی به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای ندارد. صدور این گونه قطعنامه‌ها که مخالف تعهدات بین‌المللی است از نظر ملت ایران هیچ ارزشی ندارد. عجیب است دارندگان بمب اتم و کسانی که از این سلاح مرگبار استفاده کرده‌اند یا می‌کنند علیه ملت ایران به علت تلاش برای دستیابی به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای قطعنامه‌های پی در پی صادر می‌کنند.

متكي:

منتظر حركت بعدي ايران در برابر تصويب قطعنامه باشيد!؟

 منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان در جمع خبرنگاران در دوبلين ،تصويب قطعنامه عليه جمهوري اسلامي در شوراي امنيت را حركتي رو به عقب خواند و گفت: ما در صفحه شطرنج حركت‌مان را مبتني بر همكاري و اعتمادسازي انجام داده بوديم و آن بيانيه تهران بود. امروز آنها حركت خودشان را روي اين صفحه شطرنج انجام مي‌دهند و علي‌القاعده بايد منتظر باشند كه جمهوري اسلامي جمع‌بندي‌هايش را داشته باشد و حركت بعدي نوبت جمهوري اسلامي است كه آن حركت را انجام دهد.

وزير خارجه كشورمان با بيان اينكه ملت ايران بر مباني حق و مسير درست تكيه زده، خاطرنشان كرد: منطق ملت ايران منطقي است كه بر ساير منطق‌ها در همه زمينه‌ها غلبه پيدا كرده است.

بروجردي:

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به صدور قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل عليه جمهوري اسلامي ايران، آن را يك اقدام سياسي، غيرمنطقي و غيرقابل قبول و تحت فشار آمريكا دانست.

نظر شما:

چنانچه به جاي مسئولين جمهوري اسلامي ايران بوديد:

قبل، حدفاصل و بعد از تصويب اين قطع‌نامه، چه كاري انجام مي‌داديد؟

آيا عملكرد مسئولين در غبال اين قطع‌نامه را كافي مي‌دانيد؟


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

جمعه چهاردهم خرداد 1389

14 خرداد: داد رهبري از كج انديشان، ناتمام ماندن سخنان نوه امام (ره) و نقد حركت شعار دهندگان!؟

رهبر معظم انقلاب: اين کج انديشي است که مواضع امام را انکار کنيم

ايشان با تاکيد بر اينکه سلب هويت از امام خدمت به امام نيست، تصريح کردند: اين مباني فکري موج سهمگيني را عليه غارتگري غرب و يکه‌تازي آمريکا بوجود آورد؛ اين کج انديشي است مواضع امام را انکار کنيم. بعضا کساني اين کار را انجام مي دهند که روزگاري جزو مروجان افکار امام بودند.

  مقام معظم رهبري با بيان اينكه سنجش افراد با حال فعلي آنها از مهمترين شاخص‌هاي امام(ره) است، تأكيد كردند: تمسك به گذشته افراد، هنگامي قابل قبول است كه حال فعلي آنان در مقابل گذشته ايشان قرار نداشته باشد اما اگر چنين شد طبعا گذشته افراد ديگر نمي‌تواند معيار و ملاك باشد. عاقبت طلحه و زبير نمونه‌اي تاريخي از ضرورت توجه به حال كنوني افراد است   لينك كامل خبر

شعار در حين سخنراني سيد حسن خميني

خبرگزاري فارس: در ابتداي سخنراني سيدحسن خميني مردم شعارهايي ازجمله «مرگ بر ضد ولايت فقيه»، «مرگ بر موسوي»، «اين همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده»، «خوني كه در رگ ماست، هديه به رهبر ماست»، «ما اهل كوفه نيستيم، علي(ع) تنها بماند، نواده روح الله سيد حسن نصرالله، اي يادگار امام رهبر ما خامنه اي والسلام، بصيرت حاج احمد هديه به بستگانش... و شعارهايي نيز عليه سران فتنه و در حمايت از رهبر فرزانه انقلاب سر دادند.

سيدحسن خميني در مواجهه با جمعيت كم‌نظير مردم كه شعار "ما اهل كوفه نيستيم، علي تنها بماند " سرمي‌دادند ‌تأكيد كرد: قطعاً همين طور است.    لينك كامل خبر

     در پايان سخنراني رهبري

نقد عصر ايران: قطع سخنان سیدحسن خمینی نشانه چیست؟

شعارهای خاص عده‌ای از حاضران در مراسم سالگرد ارتحال امام، فضای سخنرانی سیدحسن خمینی را مشوش کرد و آن طور که خبرگزاری فارس گزارش داده، بارها باعث قطع سخنرانی نوه امام و تولیت حرم ایشان شد! این در حالی است که سید حسن خمینی، سخنانی خارج از ارزش‌های نظام و انقلاب نمی‌گفت و این نشان می‌دهد آنچه رخ داد، نه واکنشی فی البداهه نسبت به سخنان وی، که برنامه‌ای از پیش تعیین شده بود که با شعار گویی عده‌ای و تهییج عده‌ای دیگر شکل گرفت.

به گزارش عصرایران، هر چند از بین بیش از یک میلیون زائری که برای شرکت در این مراسم به حرم امام رفته‌اند، تنها تعداد محدودی به ایجاد تنش پرداختند اما محل استقرار این افراد، پشتوانه رسانه‌ای آنها و نیز جوسازی‌های چند روز اخیر برخی افراد و رسانه‌ها که گویا امام را متعلق به خود می‌دانند، نشان می‌دهد همان طور که چند روز پیش علی لاریجانی هم گفته بود، "نان" عده‌ای در ایجاد بلوا و جنجال است.

البته بدیهی است که مواضع سیدحسن خمینی، منطبق با خواسته‌های برخی اشخاص و جریان‌های سیاسی نیست و این، امری طبیعی و بی‌اشکال است؛ اما این اختلاف دیدگاه‌های سیاسی، نمی‌تواند دلیل موجهی باشد برای اهانت به متولی حرم امام، در حرم امام و در سالروز ارتحال امام. این ماجرا نشان می‌دهد برخی افراد، برای نیل به منویات جناحی خود، حتی حاضرند حرمت حرم را نیز بشکنند.

اگر رؤسای این افراد با سید حسن خمینی مشکل دارند، آنقدر امکانات رسانه‌ای و سیاسی دارند که بتوانند در خارج از حرم امام با وی تسویه حساب کنند.

اگر آنها واقعاً دوستدار امام بودند، حتماً این یک روز را به احترام امام، وزانت و وقار به خرج می‌دادند تا آیین این روز، بدون حاشیه و هیاهو به انجام برسد،اما به نظر می‌رسد، فعلاً سیاست بازی بر همه چیز مقدم است.

حرم امام، قطعاً جای مناسبی برای تنش زایی نیست و این نکته‌ای است که درباره جریان مقابل نیز صدق می‌کند و آنها نیز نباید این روز و این مکان را آلوده به بازی‌های سیاسی کنند.

با این حال، مردم از کسانی که بیش از بقیه سنگ امام را به سینه می‌زنند انتظار دارند حرمت امام را حفظ کنند و این قدر شعور داشته باشند که بفهمند حرم، حریم عهد با ارزش‌های امام است نه رینگی برای مسابقات حذفی بوکس سیاسی.     لينك كامل مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه دوازدهم خرداد 1389

میلاد ام المومنین، روز زن و بزرگی مادر بر همه مسلمانان جهان گرامی باد

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

جمعه هفتم خرداد 1389

روياهاي يك ژنرال فقط خوش تيپ!؟ دیدار قالیباف با مراجع عظام تقلید در قم!؟

روياهاي يك ژنرال فقط خوش تيپ

محمد باقر قالیباف در سفر روز پنجشنبه به شهر قم با حضرات آیات عظام و مراجع تقلید مکارم شیرازی، جعفر سبحانی، جوادی آملی، موسوی اردبیلی، علوی گرگانی، نوری همدانی، صافی گلپایگانی و شبیری زنجانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر قالیباف در این دیدارها با ارائه گزارشی مبسوط از عملکرد حوزه های مختلف شهرداری تهران در سال گذشته به تشریح برنامه ها و اقدامات شهرداری تهران پرداخت. مراجع عظام تقلید نیز با قدردانی از تلاشهای صورت گرفته در شهرداری تهران به ارائه رهنمودهایی پرداختند. شايان ذكر است بخش اعظمي از ديدار قاليباف با آيت‌الله مكارم شيرازي بدون حضور خبرنگاران انجام شد.

قاليباف در ديدار با آيت‌الله مكارم شيرازي: 70 درصد مردم از فعاليت‌هاي شهرداري تهران راضي هستند!!؟

البته ايشان نگفته‌اند كه اين آمار از كجا آمده و با چه وسيله‌اي اندازه گيري شده است!؟

اما چيزهايي كه ايشان نگفت!؟؟:

1- ارتباط امور شهر و شهرداري تهران با آيات عظام ساكن قم!؟

2- دلايل فروريختن تونل‌هاي شهري و كف خيابان‌ها!؟

3- دلايل فرو ريختن ساختمان‌هاي نوساز و نحوه نظارت شهرداري تهران!؟

4- زيان توسعه ارتفاع ساخت و ساز در تهران تا 2000 متر!؟

5- ايجاد مشكلات براي مردم دو طرف بي.آر.تي. مسير آزادي - ترمينال جنوب!؟

6- توجيه يك طرفه كردن خيابان ولي عصر و افزايش ترافيك خیابان‌هاي اطراف آن!؟

7- چند نرخه بودن قيمت ميوه و سبزيجات هم كيفيت در ميادين مختلف شهرداري!؟

8- تخريب ميدان‌هاي شهر!؟

9- سرقت مجسمه‌ها!؟

10- تفاوت بين جوالدوز و كساني كه قالي و چيزهاي ديگر مي‌بافند!؟

11- گرايش گروهي، حزبي و ...... ژنرال !؟

12- رابطه تيپ و قيافه با با معيارهاي يك رئيس جمهور موفق!؟

13- تفاوت حكومت جمهوري با سلطنت پادشاهي!؟

14- زمان باقي‌مانده تا انتخابات دهم رياست جمهوري!؟

۱۵- تفاوت و روشن كردن دیدگاه‌هاي خود با رئيس جمهور كنوني!؟

و..............

و اما نتيجه گيري فردوسي:

بداندیش گردد پدر بر پسر                               پسر بر پدر همچنین چاره گر

بر این سالیان چهارصد بگذرد                           کزین تخمه گیتی کسی نسپرد

شود بنده بی هنر شهریار                              نژاد و بزرگی نیاید به کار

زیان کسان از پی سود خویش                        بجویند و دین اندر آرند پیش

بریزند خون از پی خواسته                              شود روزگار مهان کاسته

                              با سپاس: دکتر اسفندیار دشمن زیاری


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

شنبه یکم خرداد 1389

مسیب جان: چه انتظاري داريد! در 3 دهه گذشته چند کازرونی با حمايت مسئولين به مديريت کلان رسيده‌اند!؟

 به نام خداوند جان آفرین

حکیم سخن در زبان آفرین

مسيب عزيز:

ضمن عرض ادب و ارادت: والله هر چه فکر کردم در مورد سيد حسين چیزی بنویسم به ذهنم نرسيد. فقط این را می‌دانم که تا در این شهرستان مظلوم، عده‌ای اندک و از خدا بي‌خبر ولی تاثیرگذار، همواره منافع شخصی را بر منافع عمومی ترجيح می‌دهند و مدام در پی تخریب یکدیگر و دلسوزان واقعي مردم هستند، نه اميدي به آينده و نه به اوضاع بهتر مي‌توان دل خوش داشت......

طي چند سال اشتغال به عنوان مسئول يك واحد كوچك دانشگاهی در شهرستان شهریار، از نحوه عملكرد مردم و مسئولين اين ديار لذت برده‌ام و هميشه به ياد نابساماني‌ها و ندانم‌كاري‌هاي قاطبه كازرون چيزي جز افسوس نصيب نبرده‌ام. در اين شهرستان، علی‌رغم پراکندگی قومی و زبانی و مذهبی و .... تا کنون ندیده‌ام كسي (مردم يا مسئولين) در راه توسعه شهرستان کارشکنی کند. نديده‌ام كه بخواهند برای کسب مسند مردم فریبی نمايند و شعار بدهند و برای رسیدن به خدمات مردمی و رسمی با ده‌ها شيوه نادرست و دور از شان انساني همه چیز را لگد مال کنند.

در حالیکه، در مناطقي مانند شهريار تمام تلاش و همت مسئولین از نماینده و امام جمعه و فرماندار و... گرفته تا جوانترين مدير بر این است که همشهریان مسئول در سایر مناطق کشور را جذب کنند و یا با تلاش و حمایت همه جانبه بر کرسی‌های بالاتر مملکت بنشانند تا با كمك آنها شهرستانشان توسعه يابد. متاسفانه در شهر ما کوتوله‌های كم تجربه و مسند ندیده‌ای که به برکت پول‌هاي بادآورده، ضعف فرهنگی، لجبازی و اختلاف کودکانه فرهیختگان با یکدیگر و.... به مسندي می‌رسند، نخستین اولویت خود را در تخریب همشهریان تحصیلکرده و به کار گمارده شده در سایر مناطق کشور مي‌بينند. اين تازه به دوران رسيده‌ها از هيچ حركت نادرستي در اين راه فرو گذار نبوده و به هر جايي سرك مي‌كشند تا با هوچي‌گري و بدگويي و هر روش نابخردانه‌اي جريان خدمت وي را دچار مشكل نمايند. غافل از اينكه چنين افرادي با همت و تلاش شبانه روزي و تنها براساس شايستگي و پشتوانه ايمانشان به حضرت حق، خدمت به بندگان خدا را وادار به پذيرش صداقتشان كرده‌اند. سابقه و عملكرد آنها چنان روشن است كه به دشواري بتوان با چنين حركات مذبوحانه و سخيفي، مردم را از خدماتشان محروم كرد.

شما بفرمایید طی سی سال گذشته كازرون با داشتن 3 وزیر که حداقل 2 نفر آنها تنها بر اساس لیاقت خود به اين مقام رسیده‌اند و نه حمایت كسي و 8 دوره نمایندگی، چند نفر مدير كازروني در سطوح مياني يا بالاتر از بين تحصیلکردگان لایق كه تعدادشان هم كم نيست را در جايگاه و یا پستی گمارده‌اند تا در زمان نیاز به کمک مردم و شهرشان بشتابند، البته به غير از وابستگان نه چندان شايسته‌اي كه تنها پشتيان ادامه كارشان باشد و چند صباحي بيشتر بر اريكه بمانند. واقعا فردی مانند استاد عماد شیخ‌الحکمایی که سالهاست با تاسیس نشر كازرونيه با هزینه شخصی، در پی توسعه فرهنگ و شناساندن کازرون به دنیاست، چقدر مورد حمایت و یا حداقل تشویق مسئولین شهرستان قرار گرفته است!؟ آيا مي‌دانند كه اديب و شاعر بزرگواري چون مهدي تقي نژاد كجا كار مي‌كند!؟ با دكتر فياض چقدر ارتباط داشته‌ و دارند؟ تا كنون با خود انديشيده‌اند كه چرا دكتر فاضل‌نيا بايد به جاي كازرون در زابل خدمت كند؟ فرشته‌حكمت‌ها با آن همه خدمت به ديارشان چند بار مورد عنايت قرار گرفته‌اند؟ سرشار و خوشنام و رضاخواه و دكتر رجايي عزيز چنارشاهيجاني و سايرين .... كجا هستند؟. البته اين بزرگواران همه مشغولند و خود بي‌نياز؛ هر چند به ياد ديار خود هميشه در تب و تاب.....

ممكن است براي فرار از اين واقعيت تلخ و مغلطه و سفسطه و تخريب دوباره بپرسند: اين‌ها براي كازرون چه كرده‌اند؟ مي‌گوييم، كي خواستيد و فرصت داديد؟ حداقل كارهاي ناصواب كه نكردند.... زهي تاسف.....  

حالا شما بفرماييد در باره آقاي سيد حسين بغل دست خودمان چه بنويسم!!؟؟ مگر کازرون فقط سید حسين است؟ نقش‌هاي باستاني در حال فرو ريختن هستند، بیشاپور در حال نابود شدن است، دریاچه خشک شد، شالیزارهای شاهپور از بین رفت و...... بيكاري بيداد مي‌كند، چاه‌هاي مردم بي آب و باغات خشك شده‌اند،  تازه شعار شهرستان كردن ......

خدايا چنان كن سرانجام كار

تو خشنود گردي و ما رستگار


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1389

شهادت مظلومانه ام‌المومنين بر همه مسلمانان جهان تسليت باد

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1389

استقلال باخت: مديران بي‌تخصص، نامسئولين بي‌تفاوت = مربيان كوتوله + شكست غرور ملي!؟

مربيان استقلالاز چپ: كفاشيان رئيس فدراسيون، بن همام رئيس قطري فوتبال آسيا و تاج دبير سپاهان فدراسيونسرهنگ فيروز كريمي

 ديروز: بحرين، اردن، امارات، عربستان در حضور آقاي ملت، پرسپوليس در قطر و..... امروز: با سپاهان و استقلال باختيم.

فردا، خدا مي‌داند شايد بنگلادش و نپال و مالديو!!!؟؟؟

آقاي تاج باز هم غرور ملي ديگه چيه؟ حتما فوتبال برد و باخت دارد!. آقاي كفاشيان حتما مثل ترقه بازي كره شمالي توطئه آمريكا بوده است!!؟ چه اشكالي دارد كه تعويض اشتباه است؟ سليقه مربي است!؟ م و ر ب ي!؟؟؟

 چه اشكالي داره كه ..... حتما رئيس كنوني ورزش هم چون سلف خويش خواهد فرمايش كرد كه ما بهترين نتيجه را مثل المپيك چين با چند ي‌ي‌ي‌ي‌ي‌ي‌ك‌ك‌ك ك ك‌ك مدال تكواندو گرفتيم!!. سيدني هم كشك بود با 3 طلا، يك نقره و يك برنز!!!؟؟؟

بياييد باور كنيم تا وقتي كه مربيان كوتوله مليجك‌وار با شوهاي كنار زمين پس از قهرماني‌هاي كاغدي و از پيش تعيين شده مجوز حيف و ميل بيت‌المال مديران بي‌تخصص و مسئولين بي‌تفاوت و غيرمسئول هستند و آنها را بر نوك حرم ورزش بدون سوزش .... و غاصبانه جا مي‌دهند، غير از اين نخواهد بود.

دكتر ذوالفقارنسب بي‌تيم، حسن و گودرز حبيبي فراري، حجازي.... ، صالح نيا مغضوب، كريمي و ميثاقيان بي‌تربيت، روشن خارجي، پروين خطرناك، استاد وطن‌خواه كم مو، استيلي جوان و.....

قلعه نوح، افشين و صمد و مهابادي و پورغلامي و ..... سرمربي.

شما بفرماييد: مسخره نيست!!؟؟

البته چه كسي بهتر از اين‌ها است. به به! يكي تسبيح به دست، يكي در گلو ثنا خوان است، يكي مداحي خوب، يكي دائم به شكرگزاري ميلياردي، مرغ در قلعه و نوچه پرور و جنگ زرگري.....

واي كه همه چيزمان مثل همه چيزمان است!؟؟

ما همواره بر زبان؛ ولي‌نعمتمان ملت است؟  اما از تيم شدن دو تيم ملت، گريزان. پرسپوليس دكان است و استقلال سوپرماركت! پيوسته حواله به بخش خصوصي اما در پنهان تقسيم ارث پدري!؟ در ديزي باز است، حياي گربه هم دم دراز است!؟ آقايان بس كنيد. شما كه حتي عرضه حداقلي در گزينش يك داور بي‌طرف را نداريد پس اسكوت......... 

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

شنبه هجدهم اردیبهشت 1389

نقد نیمه وارد، سركار خانم رجبي: آیا زين پس، احمدی‌نژاد معجزه هزاره سوم نيست!؟

عصرایران؛ هومان دورانديش - به قدرت رسيدن احمدي نژاد در سال 84 ، برخلاف پيش بيني سران جناح راست، زمينه ساز شكاف اصولگرايان شد. راستگرايان ايراني معتقد بودند با برچيده شدن بساط حاكميت دوگانه و به قدرت رسيدن يك شخصيت اصولگرا، مشكلات اداره كشوركاهش مي‌يابد و فضاي سياسي جامعه چنان مي‌شود كه بايد.

اما عملكرد احمدي نژاد در دوره نخست رياست جمهوري اش، روياي جناح راست را ناراست كرد و شقاق و انشقاق را در مجموعه جناح راست پديد آورد.

با پراكنده شدن راستگرايان يا اصولگرايان محافظه كار از دور و بر احمدي نژاد، جريان راست راديكال يكه تاز ميدان سياست در ايران شد.

انسان‌ها به يكديگر كرد و به نظر من اين نطق برخلاف نطق‌هاي ديگر توسط خود آقاي احمدي‌نژاد نوشته نشده بود چرا كه اشكالات بارز در آن مشهود است. اظهاراتي كه يكي از نزديكان رئيس‌جمهور در خصوص اصالت انسان مطرح مي‌كند متأسفانه در نطق آقاي احمدي‌نژاد مشهود به نظر مي‌رسيد. "

هر چند كه فاطمه رجبي به درستي مي‌گويد كه احمدي نژاد تحت تاثير مشايي از عشق به انسانها سخن مي‌گويد و تلويحاً از كوروش دفاع مي‌كند، اما او به پتانسيل هاي دروني احمدي نژاد توجه نكرده است.

احمدي نژاد برخلاف راستگرايان و اصولگرايان، نظر نامساعدي نسبت به ايران باستان ندارد و ظاهراً حتي به دوران كوروش و نقش او در تاريخ نظر مثبتي دارد.

هر چند كه اين حرف بر منتقدان احمدي نژاد در جنبش سبز گران مي‌آيد، اما احمدي نژاد برخلاف بسياري از افرادی كه هيچ تعلق خاطري به ايران ندارند و ايران را صرفاً بخشي از بلاد اسلامي مي‌دانند، ايران را صرفاً در اسلام نمي بيند و به چيزي به نام ايران هم اعتقاد دارد.

                               سخن كامل را در ادامه مطلب مطالعه فرماييد


سلام بر برادر عزیزم ایمان پور قیومی

ممنونم از لطف شما. من همواره خدمت شما و كل فاميل‌هاي محترمتان ارادت داشته و دارم.

اگر لطف می‌کردید آدرس ایمیل یا وبلاگتان را هم می‌نوشتيد ممنون مي‌شدم. 

اين پيام را به دليل عدم دسترسي به شما اينجا گذاشتم .

شما مي‌توانيد مطالب مورد نظر خود را روي وبلاگ آواي شاهپور به آدرس:  http://shahpoorgan.blogfa.com/  مشاهده فرماييد.

در پناه خداوند


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

شنبه یازدهم اردیبهشت 1389

11 و 12 ارديبهشت ماه، روز جهاني كارگر و روز معلم گرامي باد. فلسفه اول ماه مي؟

امام جعفر صادق (ع)  در رابطه با مقام و منزلت معلم می فرمایند:

«هنگامی که روز قیامت شود، خداوند تمام انسان‌ها را جمع مي‌کند و چون ترازوي اعمال نهاده شد و خون شهیدان را با مرکب قلم عالمان و معلمان بسنجند، ارزش مرکب آنان بر خون شهیدان فزوني خواهد داشت ». این ارزش بدان جهت است که شهیدان در سايه علم و تربیت معلمان  و تعلیم شایسته آنان به خدا راه یافته و لیاقت شهادت نصيبشان شده است.

تاریخچه روز جهانی کارگر

دهها سال است که به این مناسبت در این روز، در کشورهای مختلف (به استثنای ایالات متحده، کانادا و چند کشور کوچک) مراسم ویژه برگزار می‌شود. ایالات متحده و کانادا نخستین دوشنبه هر سپتامبر (شهریور ماه) را به عنوان «روز کارگر» برگزار می‌کنند.

در چهارم ماه مه سال ۱۸۸۶، و در چهارمین روز اعتصاب و تجمع کارگران آمریکایی در شهر شیکاگو، پلیس به روی آنان آتش گشود که شماری کشته، عده‌ای مجروح و بعدا چهار تن نیز اعدام شدند. کارگران اعصتابی خواستار تعدیل شرایط کار و کاهش ساعات روزانه کار از ده ساعت به ۸ ساعت بودند. قرار بود که اول ماه مه ۱۸۸۶ در آمریکا (ایالات متحده)، کاهش ساعات کار به هشت ساعت در روز، به اجرا درآید که چنین نشد و در نتیجه، کارگران در گوشه و کنار این کشور دست به تظاهرات زدند و در یک‌هزار و دویست کارخانه و کارگاه، اعتصاب صورت گرفت. با رسیدن اخبار مربوط به این تظاهرات، کشتار و اعدام به سایر کشورها، در گوشه و کنار جهان مراسم یادبود برگزار و هر سال هم تکرار شد که به تدریج اول ماه مه، روز جهانی کارگر عنوان گرفت. چون اعدام‌شدگان شیکاگو عمدتا آلمانی بودند، در سال ۱۹۳۳ حزب نازی آلمان روز اول ماه مه را روز ملی و تعطیل عمومی اعلام کرد.

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه هشتم اردیبهشت 1389

شهادت ام‌المومنين بر همه مسلمانان جهان تسليت باد. زندگينامه كامل حضرت زهرا (ع)

سالروز شهادت حصرت فاطمه زهرا (ع) بر همه شيعيان جهان تسليت باد

خواستم بگویم، فاطمه دختر خدیجهٔ بزرگ است، دیدم فاطمه نیست.

خواستم بگویم، که فاطمه دختر محمد است. دیدم که فاطمه نیست.

خواستم بگویم، که فاطمه همسر علی است. دیدم که فاطمه نیست.

خواستم بگویم، که فاطمه مادر حسین است. دیدم که فاطمه نیست.

خواستم بگویم، که فاطمه مادر زینب است. باز دیدم که فاطمه نیست.

نه،

این‌ها همه هست و این همه فاطمه نیست.

پس: فاطمه، فاطمه است.

زندگي نامه كامل حصرت فاطمه زهرا (ع) را در ادامه مطلب مطالعه فرماييد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه پنجم اردیبهشت 1389

داستان امروز - پليس: متلك‌پراني و برنزه كردن ممنوع! رفع كندي اينترنت، دست دادن فیزیکی در اينترنت!؟

دست دادن فیزیکی از راه اینترنت میسر شد!

به گزارش خبرگزاری مهر، امروزه از طریق نرم افزارهایی چون اسکایپ می‌توان به صورت صوتی و تصویری و با کمترین هزینه با دوستان و آشنایانی که در کشورهای دور زندگی می‌کنند تماس گرفت.

اکنون دانشمندان دانشگاه هنگ کنگ در چین دستگاهی را ایجاد کرده‌اند که امکان دست دادن از راه دور و از طریق اینترنت را فراهم می‌کند. این دستگاه از یک گونه مچ بند که به ضربان نبض متصل می‌شود (برای فرستنده) و یک دست روباتیک (برای گیرنده) تشکیل شده است.

اعلام زمان رفع کندي و اختلال شبکه اينترنت

شرکت خارجي که مسوول ترميم کابل دريايي smw4 است به ما قول داده تا روز پنج شنبه اين مشکل را برطرف کند.

کندي و اختلال شبکه اينترنت که بدليل قطعي کابل دريايي بين الملل پيش آمده ، تا پنج شنبه هفته جاري برطرف مي شود.

  "حسن کريمي" مديرکل مهندسي عمليات و هماهنگي شبکه ديتا شرکت ارتباطات زيرساخت روز يکشنبه در گفت و گو با ايرنا، گفت: شرکت خارجي که مسوول ترميم کابل دريايي smw4 است به ما قول داده تا روز پنج شنبه اين مشکل را برطرف کند.

وي افزود: کابل قطع شده يک کابل بين المللي است که 17 کشور را به هم وصل مي کند، نقطه اي که اين کابل قطع شده در نزديکي کشور ايتاليا و ترميم آن نيز بعهده کشور مالک قابل است.

http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=95178

پلیس: برنزه کردن پوست ممنوع

به گزارش ایرنا سرهنگ پاسدار مهدی فشمی‌مقدم، معاون نظارت بر اماکن عمومی و امنیت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، امروز یکشنبه گفت: «فعالیت این گونه مراکز، براساس بخشنامه وزارت بهداشت ممنوع است.» فشمی‌مقدم افزود که پلیس نظارت بر اماکن عمومی، برابر قوانین، با دایرکنندگان چنین مراکزی برخورد خواهد کرد.

به گفته این مقام پلیس، با توجه به «ممنوع» بودن این‌گونه خدمات از سوی وزارت بهداشت، نیروی انتظامی مجوز فعالیت این مراکز را صادر نمی‌کند.

سولاریوم که به نام بسترهای آفتاب یا اتاقک‌های برنزه نیز معروف است، وسیله‌ای است که اشعه‌های اولترا ویوله را جهت برنزگی آرایشی ساطع می‌کند.

http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=95172

نهی از متلک پرانی برای تامین آرامش روانی

تابناک اجتماعی ـ به دنبال گسترش عجیب بی بند و باری و بی حجابی در جامعه، کارشناسان و مسئولان ذیربط ابراز نگرانی‌های گسترده ای کرده و این ابراز نگرانی‌ها حتی به خطبه‌های نماز جمعه و مجلس نیز کشیده شده است. اکنون با پیگیری ائمه جمعه و نمايندگان مجلس، ناجا از طرح‌های جدید برای برخورد با این معضلات البته با هماهنگی قوه قضائیه خبر داده است که انتظار می رود با نظارت بیشتر قوه قضائیه و مسئولان ناجا بر اجرای این طرح‌ها، شاهد تندروی‌ها و افراط و تفریط‌ها که موجب وهن نظام جمهوری اسلامی ایران در افکار عمومی و جهان می شود، نباشیم.

http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=95149


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

شنبه چهارم اردیبهشت 1389

سردار جواني: شعار خاتمي با عمل مغاير بود، باهنر بايد كشور چند حزب قوي داشته باشد!؟

باهنرسردار جواني

ايلنا: آيا دوران اصلاحات تهديد محسوب مي‌شد يا خير؟

 در سال گذشته با فتنه عميقي كه جنگ نرم بود مواجه شديم. مرحله قبل از جنگ تهديد است كه بايد ديد تهديد از كجا آغاز شده بود.

سردارجواني با اشاره به توقيف پروانه 2 حزب مشاركت و سازمان مجاهدين انقلاب گفت: بسياري از اعضاي اين 2 حزب در حوادث سال گذشته نقش فعال داشتند و بسياري از آنها هم محكوم شدند و همچنين مي‌دانيم كه روساي ستاد انتخاباتي آقاي خاتمي حزب مشاركت را تاسيس كردند.

وي با بيان اينكه چرا بايد اين احزاب توقيف شوند به اظهارات سعيد حجاريان اشاره كرد و گفت: اين شخص كه خود را تئوريسين حزب اصلاحات مي‌داند مي‌گويد كه ما براي رسيدن به دمكراسي از بستر اصلاحات به دنبال حذف نظام ديني ولايت فقيه بوديم؛ خوب اين يعني براندازي كه سپاه در اين موارد وظيفه مقابله دارد.

شعار خاتمي با عمل آن مغاير بود

اگرچه اينها (اصلاحات) با راي مردم به حكومت رسيدند‏ ـ زيرا مردم به افرادي راي مي‌دهند كه خود را مدافع قانون اساسي و آرمان‌ها معرفي مي‌كند ـ اما آقاي خاتمي كه اين شعار را داد در عمل با گفته خود تعارض داشت.

آقاي خاتمي جامعه مدني را همان مدينه‌النبي مي‌دانست شما چگونه ايشان را به تعارض در شعار و عمل متهم مي‌كنيد؟

جامعه مدينه‌النبي در حرف و عمل فرق دارد؛ به عنوان مثال روزنامه جامعه كه نوشت فلسفه وجودي ما تلاش براي تحقق جامعه مدني است؛ اما براي تعريف جامعه مدني كشورهاي توسعه يافته صنعتي غربي را ارائه مي‌دهد كه اين كجا و جامعه مدني كجا؟

دوم خرداد آغاز يك تهديد نرم بود

همچنين حجاريان بارها گفته كه ما خط امامي هستيم اما در دادگاه از ملت عذرخواهي كرد مبني بر اينكه ما به خط امام جفا كرديم و نيروها را به مقابله با افكار امام كشيديم. آيا اينها دروغ است؟ اگر دروغ است پس آن سند تاملات راهبردي كه در دفتر آنها بود چيست و يا مانيفيست جمهوري‌خواهي اكبر گنجي كه منتشر شد چه توجيهي دارد؟

اگر همه اينها را هم كنار بگذاريم، با بررسي مي‌توان فهميد كه 2خرداد آغاز يك تهديد نرم و يك مقدمه براي جنگ نرم بود. حال چنانچه سپاه هشدار مي‌دهد و روشنگري مي‌كند به خاطر اين است كه اين مسائل را مي‌بيند، رصد مي‌كند و پيش‌بيني مي‌كند و گام برمي‌دارد. بنابراين بخش قابل توجه هجمه‌ها به سپاه، آگاهانه و از سوي كساني كه خود مي‌دانند چه كار مي‌كنند صورت مي‌گيرد.

در دوران سازندگي دچار انحراف شديم

وي با تاكيد بر پياده كردن الگوي اسلامي در توسعه افزود:‌ كساني كه براي توسعه و سازندگي آمدند به اينكه توسعه بايد اسلامي باشد خيلي اهتمام نورزيدند. اكثرا تحصيل‌كرده غرب بودند كه يا نخواستند و يا نتوانستند و از الگوي اسلامي در توسعه غفلت شد و در كل در دوران سازندگي دچار انحراف شديم اما نه در ساخت بلكه در چگونگي ساخت. يعني در دوره سازندگي در اين كه بايد كشور را بسازيم اشتباه نكرديم بلكه در انتخاب مدل‌ها اشتباه كرديم به نحوي كه مدل‌هايي كه انتخاب شد عمدتا توسعه غربي بود.

مدل توسعه غربي اصل را بر توليد مي‌گذارد وقتي اصل بر توليد گذاشته شود سرمايه‌گذاري را به دنبال دارد، سپس گفته مي‌شود طبقه‌اي كه سرمايه‌گذاري مي‌كند بايد امنيت داشته باشد و تسهيلات دريافت كند بنابراين به پيشرفت و توسعه منهاي عدالت توجه مي‌شود. با رفتن عدالت از صحنه برخي ارزش‌ها هم به همراه آن مي‌رود كه اين موضوع باعث شد طبقه فن‌سالار، تكنوكرات‌ها بوجود آمد.

در دوران سازندگي شاهد شكل‌گيري طبقه خاصه‌خواران و رانت‌خواران شديم كه به نظر مي‌رسد اين مقدمه‌اي براي شكل‌گيري اصلاحات بود.

وي همچنين در خصوص نقش سپاه پاسداران در حوادث پس از انتخابات و اينكه آيا سپاه در مقابل مردم قرار گرفت يا كنار آنها گفت: اصلا اين‌گونه نيست كه سپاه در مقابل مردم باشد، اينها دچار توهم شده‌اند و فكر مي‌كنند مردم با آنها هستند در حالي‌كه مردم با هيچ‌كس نيستند، مردم با انقلاب، اسلام، امام و رهبري هستند، اگر فردي و حزبي فكر مي‌كند كه مردم با اوست اشتباه مي‌كند.

تفاوت افراد 25 خرداد با افراد 30 خرداد

افرادي كه 25 خرداد به خيابان آمدند اساسا با كساني‌كه 30 خرداد به خيابان آمدند و آن آتش‌افروزي را انجام دادند متفاوت بودند. آنها تصورشان اين بود كه واقعا تقلب شده است اما وقتي كه سست بودن ادله را مي‌بينند مي‌فهمند كه نوعي فريب‌كاري وجود دارد ونقشه‌هايي در كار است. كه البته اين گناه مردم نيست . موسوي از اعتماد مردم سوء‌استفاده كرد.

چرا موسوي و كروبي جرات نكرند روز 22 بهمن هم به خيابان بيايند و موسوي ادعا كرد كه 22 بهمن يك راهپيمايي حكومتي و دولتي بود. موسوي اما با شعار ديگري نيز براي كساني كه در نيويورك و لس‌آنجلس بودند و در 30 سال انقلاب هم در هيچ انتخاباتي شركت نمي‌كردند آمده، نماد سبز بستند و صف كشيدند و به موسوي راي دادند. در شرايطي كه افراد با اين تضاد و فاصله مي‌آيند و راي مي‌دهند آيا غير از آن است كه فرد با چهره‌هاي متفاوت ظاهر شود. بنابراين اين همان جريان نفاق است كه عطريان‌فر نيز از آن ياد كرد.

امروز جريان‌هايي احساس مي‌كنند كه منافع دنيايي‌شان به خطر افتاده و اين مسير بايد متوقف شود در نتيجه مي‌آيند نظام را متهم به تقلب مي‌كنند و يك عده نيز فكر مي‌كنند كه واقعا تقلب شده است. پس كساني كه 25 خرداد مي‌آيند در واقع مي‌بينند كه موسوي اين ادعا را مطرح كرده است مثل 30 هزار نفري كه بر پايه ادعاي طلحه و زبير و عايشه در برابر علي (ع) جنگيدند.

                                                      مصاحبه كامل را اينجا بخوانيد 

تابناك: باهنر، باید در کشور چند حزب قدرتمند باشد

 معتقدیم از نظر سیاسی و تصمیم‌گیری، فتنه تمام شده است؛ اینکه عده‌ای بخواهند که مجلس، دولت و قوه قضاییه، فضای فتنه‌انگیزی را در فضای عمومی کشور ادامه دهد، تلقی درستی نیست....هنوز فضای عمومی کشور فضای رقابت احزاب نیست و رقابت جناح‌هاست. یعنی در کشور ما جناح‌ها هستندکه یا می‌برند یا می‌بازند. البته من این رویه را نمی‌پسندم. باید در کشور چند حزب قدرتمند باشد که هم مردم تکلیف خود را بدانند و نظام بداند که با چه کسی طرف است.

اتهام زنی جزو ناهنجاری‌های اجتماعی است و براساس قوانین موضوعه هر کس از کسی شکایت دارد، باید از طریق قوه قضاییه پیگیری کند. مسیر قانونی این‌کار مشخص است. البته کسی که متهم است مجرم نیست و جرم متهمین باید در دادگاه اثبات شود و افشای نام متهمین بدون اثبات در دادگاه از نظر ما محکوم است.

                                                     مصاحبه كامل را اينجا بخوانيد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه سی ام فروردین 1389

دختر 18ساله ايتاليايي: تنها مرد واقعي در سراسر جهان احمدي نژاد است. مي‌خواهم با او ازدواج کنم.

دختر 18 ساله ايتاليايي

"حقيقت نيوز" به نقل از جهان نيوز سايت حامي دولت نوشت:

"سيلويا والريو" دختر 18 ساله ايتاليايي و مولف کتاب "يک روزي يک رييس جمهوري است. وي"محمود احمدي نژاد" رييس جمهور ايران را تنها مرد واقعي در عرصه جهاني دانسته است.

نويسنده ايتاليايي اين کتاب در گفت وگو با خبرگزاري رسمي ايتاليا (آنسا) گفت: احمدي نژاد تنها مرد روي زمين است، چرا که او هزاران فرسنگ به دور از هر نوع مد، پوچي و خودبيني است.

وي افزود: مي‌خواهم با احمدي نژاد رييس جمهوري ايران ازدواج کنم. احمدي نژاد چيز کمي نيست، او يک نوآور و مبدع در عصر ما است. او هولوکاست را نفي کرده و به فکر استفاده از انرژي هسته اي است. وي اپوزيسيون را خاموش و آمريکا را تهديد مي‌کند.

اين نويسنده ايتاليايي، گفت: البته او به زنان اجازه نمي دهد تا حجاب خود را بردارند، اما اين به هيچ وجه يک مساله نيست. چرا زنان ايراني آنقدر علاقه دارند تبديل به زنان غربي شوند؟ شايد آنها دوست دارند تبديل به مديراني شوند که زندگي خود را از شرکتي به شرکت ديگر گذرانده و خود را به خاطر سفرهاي متعدد به خارج از کشور غير جذاب مي‌کنند.

وي افزود: برخي ها عقيده دارند که رهايي از قيد و بندها تنها به مشکلات آنها مي‌افزايد، اما اين افراد آنقدر صادق نيستند تا اين موضوع را اذعان کنند.

وي گفت: من هيچ گرايش سياسي به چپ و راست ندارم، ولي به نظر من رييس جمهوري ايران واقعا تنها فردي است که رفتار او فراتر از نظم سياسي حاکم بر جهان است .

کتاب 81 صفحه اي "يک روزي يک رييس جمهوري بود" در کتابفروشي هاي سراسر ايتاليا به قيمت 9 يورو عرضه شده است.

                                                           لينك مطلب

                  برای دانلود کلیپ مصاحبه دختر ایتالیایی اینجا کلیک کنید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و هشتم فروردین 1389

روز ارتش گرامي باد. پيام امام (ره) در مورد روز ارتش جمهوري اسلامي، نظر رهبري در مورد كتاب دفاع مقدس.

 پیام امام (ره) به مناسبت اعلام ۲۹ فروردین ۱۳۵۸ به نام روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

بسم‌الله الرحمن الرحيم

ملت شريف و مبارز ايران و فقهم الله تعالي؛ با اهدا سلام و سپاس از مجاهدت خستگي ناپذير شما ملت شجاع که اهداف مقدس اسلام را تا آستانه پيروزي رسانديد و دست خيانتگران داخلي و خارجي را به خواست خداي بزرگ قطع کرديد؛ لازم است به تذکرات زير توجه نماييد:

1ـ روز چهارشنبه 29 فروردين روز ارتش اعلام مي شود. ارتش محترم در اين روز در شهرستانهاي بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتيباني خود را از جمهوري اسلامي و ملت بزرگ ايران و حضور خود را براي فداکاري در راه استقلال و حفظ مرزهاي کشور اعلام نمايند.

2ـ ملت ايران موظفند از ارتش اسلامي استقبال کنند و احترام برادرانه از آنان بنمايند. اکنون ارتش در خدمت اسلام است و ارتش اسلامي است و ملت شريف لازم است آن را به اين سمت رسماً بشناسند و پشتيباني خود را از آنان اعلام نمايند. اکنون مخالفت با ارتش اسلامي که حافظ استقلال و نگهبان آن است جايز نيست. ما و شما و ارتش برادرانه بايد براي حفظ و امنيت کشورمان کوشش کنيم و به شرارت اشرار و اخلال مفسدين خاتمه دهيم.

3ـ افراد ارتش موظفند در داخل ارتش حفظ نظم و سلسله مراتب و ضوابط را بکنند. توجه ننمودن به اين مسائل موجب ضعف ارتش اسلامي مي شود و نظام را از هم مي پاشد. سربازان و درجه داران و افسران موظفند با ارتش به طور محبت و برادري رفتار نمايند و از ديکتاتوري که در رژيم طاغوت بود اجتناب نمايند. ارتش اسلامي بايد با حفظ سلسله مراتب و نظام صحيح اسلامي و اطاعت کامل زيردست از مافوق و رعايت کامل مافوق از زيردست، اداره شود تخلف از اين امر ضد انقلاب است و مورد مؤاخذه خواهد بود…

والسلام عليکم و رحمت الله و برکاته

روح الله الموسوي الخميني

28 فروردين 1358

نظر مقام معظم رهبري درباره كتاب جالب دفاع مقدس

به گزارش خبرآنلاین، کتاب «دسته‌ یک» که نخستین بار در سال 1386 منتشر شد، به فاصله کمتر از دو سال به چاپ دهم رسیده است و چاپ دهم این اثر ارزشمند در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می شود.

کتاب «دسته‌ یک» نوشته‌ای پژوهشی از «اصغر کاظمی» درباره رزمندگان نوجوانی است که قصد دارند در جاده‌‌ فاو - ام‌القصر عملیاتی انجام بدهند. رزمندگان این گردان به مدت 2 ماه در چادری زندگی می‌کنند و حوادث زیادی را از سر می‌گذرانند.

موضوع این کتاب، برگرفته از خاطرات رزمندگان گردان حمزه(ع)، لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص) است که از گفتگوی نویسنده با رزمندگان این گردان، در کنار بازنویسی خاطرات خانواده‌های شهدای گردان تولید شده است.

رهبر انقلاب در خصوص این کتاب معتقد است: از جنگ یک تصویر باشکوه و لیکن دوری در جلو چشم همه بود، باشکوه و با عظمت. اما مثل تابلویی که در بالا گذاشته باشند و آدم از دور بخواهد به آن نگاه کند. این کتاب‌ها آمدند این ریزه‌کاری‌ تابلو را کشانده‌اند جلو و حالا انسان می‌تواند آن‌ ها را از نزدیک ببیند. این «دسته یک» را ببینید! به هیچ وسیله‌ای نمی‌شد آن ریزه کاری‌های زیبای آن تابلوی با عظمت را به کسی نشان داد جز در چنین کتابی و با چنین مصاحبه‌هایی؛ با همین خصوصیاتی که انجام گرفته. انصافا خیلی خوب سلیقه به خرج داده و خیلی خوب کار کرده‌اند

و اما ............

اینجانب اسفنديار دشمن‌زياري سرهنگ بازنشسته نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و عضو سابق هيات علمي دانشكده مديريت دانشگاه هوايي شهيد ستاري، این روز بزرگ را به همه همکاران و همرزمان عزیزم تبریک مي‌گويم. باشد كه همواره از زمين و آب و آسمان مقدس نياكانمان با تمام وجود پاسداري كنيم.

زنده باد اسلام

پاينده ايران


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و هفتم فروردین 1389

خاتمي ممنوع‌الخروج، ممنوعيت تفحص مجلس از.. دو بچه كمه، اعتراض ايران به پارازيت، مدرك تقلبي اوباما و.

خاتمی ممنوع‌الخروج شد؟

به گزارش خبرآنلاین، قرار بود امشب سیدمحمد خاتمی برای شرکت در اجلاس سالانه شورای تعامل در زمینه خلع سلاح هسته‌ای عازم هیروشیمای ژاپن شود. در این نشست علاوه بر بررسی ابعاد فاجعه آمیز حمله اتمی آمریکا به هیروشیمای ژاپن، ضرورت نابودی تمامی سلاح‌های هسته‌ای و چگونگی همکاری جهانی در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

پیش از این برخی رسانه‌های نزدیک به دولت از ممنوع الخروج بودن خاتمی خبر داده بودند اما دفتر وی این اخبار را تکذیب کرده بود.

آیت الله جنتی: سران فتنه درصدد تضعيف رهبری بودند

فارس: آيت‌الله احمد جنتي پيش از ظهر امروز در همايش ولايت فقيه استمرار حركت انبيا در بوشهر اظهار داشت: آنها درصدد بودند پس از پيروزي ولايت فقيه را تضعيف كنند و مطرح مي‌كردند در صورت شكست با جنجال آفريني و ادعاي تقلب فضا را تغيير داده و انتخابات را زير سئوال ببريم.

جنتي تصريح كرد: دشمنان در تلاش بودند نتايجي را كه از جنگ تحميلي به دست نياورده بودند را در اين انتخابات به دست بياورند.

وي يادآور شد: نقشه دشمنان براي رهبر معظم انقلاب روشن بود و مي‌دانستند كه دشمنان به دنبال براندازي نرم هستند.

دبير شوراي نگهبان اضافه كرد: سلطنت طلبان، بهائيان، مجاهدين، ملي مذهبي‌ها، نهضت ملي، مشاركتي‌ها، كمونيست‌ها سكولارها از جمله گروه‌هايي بودندكه براي آشوب جمع شده بودند.

جنتي گفت: رهبر معظم انقلاب با شجاعت و شهامت بر عدالت و اجراي قانون تاكيد مي‌كردند و نظرشان اين بود كه مردم بايد آشوبگران را محكووم كنند.

نمایندگان مجلس تحقیق و تفحص از شورای نگهبان، مجمع تشخیص و مجلس خبرگان را ممنوع کردند.

خبرگزاری فارس: بر اين اساس نمايندگان مجلس مصوب کردند سه نهاد فوق از تحقيق و تفحص مستثني هستند. همچنين نمايندگان با الحاق يک تبصره به ماده 198 آيين نامه داخلي مجلس مقرر کردند تحقيق و تفحص از دستگاه هايي که زير نظر مقام معظم رهبري هستند با اذن معظم له امکان پذير است.

مشایی: تخریب من، تخریب دولت و نظام است

فردا: اسفندیار رحیم مشایی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور معتقد است که کسانی که وی را «تخریب» می‌کنند، موجب «تخریب دولت و نظام» می‌شوند.

احمدي نژاد: مخالفم كه بگويند دو بچه كافي است

شبکه خبر: بنده با اینکه دو بچه کافی هست مخالفم و استدلال علمی نیز برای آن دارم و امروز شاهد هستیم که متوسط بچه‌ در خانواده‌ها زیر 2 نفر است و این سیاست غلطی است که غربی‌ها انتخاب کردند و الان نیز برای حفظ فرهنگ و هویت خود یارانه سنگینی پرداخت می‌کنند. از همین رو چرا ما باید این راه را برویم.

برخی‌ها خیال می‌کنند ما روزی مردم را می‌دهیم در حالی که این بسیار اشتباه است و بنده تعجب می‌کنم که چرا علما در این خصوص سکوت کرده‌اند. هر چند ما نیز باید مدیریت کرده و نگذاریم بهداشت و آموزش از بین برود.

این چه زندگی است که برای ما تعریف کردند خود غربی‌ها مگر با سیاست کنترل جمعیت به سعادت رسیده‌اند که ما آن را دنبال کنیم. پدران ما 5 یا 6 فرزند داشتند هر چند فقر در سطح وسیعی وجود داشت ولی تحمیلی بود اما ما الان مستقل هستیم و جمعیت ما دو برابر سال 59 شده و با این وجود وضعیت ما از آن زمان خیلی بهتر است.

انتقاد ایران از پخش پارازیت های مزاحم روي ماهواره!

امور بين الملل سازمان صداوسيما به دليل ايجاد پارازيت سيگنال‌هاي مزاحم براي شبكه‌هاي ايراني روي ماهواره، خطاب به رئيس اتحاديه مخابرات جهاني نامه نوشت.

رئيس محترم اتحاديه مخابرات جهاني (ITU)

عصر ایران: با احترام همانگونه كه مطلع هستيد جمهوري اسلامي ايران (از طريق سازمان تنظيم مقررات راديويي) يكي از اعضاء فعال، مهم و تأثيرگذار (ITU) است. سوابق بسيار روشن و درخشان كشور ما در رعايت قوانين و مقررات اتحاديه نشان دهنده آن است كه قانون‌گرايي در سرلوحه اقدامات كشور قرار گرفته است و هيچ مورد از نقض قوانين و تخلف از مقررات توسط ما ثبت نشده است.

علي‌رغم اين سوابق درخشان، متأسفانه تاكنون در چندين نوبت سيگنال‌هاي مزاحم مشكلات عديده‌اي را براي شبكه‌هاي ما ايجاد كرده است.

در حاليكه اصول شناخته شده حقوق بين‌الملل و نيز اصل حق بيان آزاد اطلاعات كه مبنا و اساس حق پخش مستقيم ماهواره‌اي است اين اقدامات را محكوم مي‌كند و كنوانسيون‌ها و معاهدات مختلف، ايجاد سيگنال‌هاي مزاحم، ارسال پارازيت (Jamming) و اختلال در شبكه‌هاي پخش را ممنوع اعلام كرده‌اند، ولي متأسفانه اتحاديه شما هيچ‌گونه عكس‌العملي در اين زمينه‌ها نداشته است و به حمايت از يكي از اعضاي فعال خود برنخواسته است در حاليكه حداقل انتظار از اتحاديه اين بود كه اينگونه اقدامات را محكوم نمايد و مانع ادامه آن شود.

مدارک اوباما هم تقلبی است!

شبکه ایران نوشت: بر خلاف ادعاهای تبلیغاتی اوباما که خود را یک وکیل و استادتمام دانشگاه شیکاگو خوانده بود، یک پایگاه خبری آمریکایی فاش کرد: اوباما نه تنها جواز وکالت ندارد بلکه مدرک استادیاری را نیز به مدد فشارهای دولت دریافت کرده است.

عالم تهرانی که خبر زلزله را به احمدی نژاد داد

تابناک: رئیس جمهور مدتی پیش اعلام کرد که یک عالم تهرانی به من خبر داده است که به زودی در تهران زلزله می آید و لازم است مردم از گناهان خود توبه کرده و در حد امکان از شهر خارج شوند.

به گزارش جهان در همین رابطه شنیده ها حاکی از آن است که عالمی که به احمدی نژاد خبر وقوع زلزله در تهران را داده است ،آیت اله خوشوقت از علمای صاحب نام و عارف برحق و استاد اخلاق در تهران است.

در همین رابطه گفته می شود آیت اله خوشوقت چندین شب است در مسجد خود نسبت به وقوع زلزله هشدار می دهد و مردم را به خروج از تهران و دعا و توبه از گناهان دعوت می کنند.

لازم به ذکر است روز گذشته آیت اله صدیقی در خطبه های نماز جمعه نیز به احتمال وقوع زلزله در تهران اشاره کردند و تاکید داشتند که یک عالم تهرانی از ایشان خواسته اند که مردم توبه عمومی کنند. آیت اله صدیقی در خطبه های روز جمعه تاکید کردند که افزایش فساد اخلاقی در جامعه یکی از مهمترین دلایل وقوع زلزله در تهران است.ایشان از مردم و نماز گزاران خواستند برای رفع بلا دست به دعا ببرند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

سه شنبه هفدهم فروردین 1389

احمدي‌نژاد و زلزله، مرد لخت، اخراج استاد، خواست اصلاح‌طلبان، پارازيت، رشد 30% ماهواره، صدقه ديجيتالي

خبر خبر خبر

پيغام عالمي به رئيس جمهور در مورد قطعيت زلزله در تهران

رئيس‌جمهور با بيان اينكه يكي از علماي بزرگ تهران به من پيغام داد كه از مردم بخواهم مراقب باشند و ضمن پرهيز از گناه، براي دوري از بلايا دعا كنند، از مردم تهران خواست كه موضوع زلزله و مقاوم‌سازي ساختمان‌هاي خود در برابر اين بلاي طبيعي را جدي بگيرند.

لخت شدن یک مرد در مقابل استانداری ارومیه

 به گزارش خبرنگار "تابناک" همزمان با ایام سفر هیات دولت به استان آذربایجان غربی 10:40 صبح امروز سه شنبه هفدهم فروردین مردی تقریبا پنجاه ساله با در آوردن پیراهنش در جلو استانداری ارومیه برای مدتی توجه مردم را به خود جلب کرد. این مرد که خود را پدر پنج شهید می نامید خواستار رسیدگی مسئولین به مشکلاتش بود که با دخالت نیروی انتظامی ماجرا پایان یافت.

اخراج یک استاد دانشگاه علامه طباطبایی

مرتضی مردیها استاد گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی از این دانشگاه اخراج شد.

به گزارش فرارو؛ این استاد دانشگاه صبح دیروز حکم اخراجی خود از دانشگاه را دریافت کرده است. مردیها پیش از این از سوی صدر الدین شریعتی، رئیس دانشگاه علامه ممنوع التدریس شده بود.

چهار خواسته اصلاح‌طلبان به روایت خاتمی

به گزارش ايلنا: خاتمي چهار خواسته مشخص اصلاح‌طلبان در شرایط کنونی را آزادی زندانیان، باز شدن فضای جامعه، جلوگیری از تندروی‌ها و دروغ پردازی و همچنین تلاش برای برگزاری انتخابات آزاد و سالم در آینده عنوان کرد.

رشد 30 درصدي استفاده از ماهواره در كشور

به نوشته «جمهوری اسلامی»، جواد آرين منش نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در مشهد اضهار داشت:

بر خلاف قوانين حاكم بر كشور براي عدم استفاده از ماهواره رشد 30 درصدي در استفاده از ماهواره داشته‌ايم و با توجه به اينكه بيش از نيمي از جمعيت ما از طريق ماهواره ارتباط دارند ولي اين شاهراه اطلاعاتي هنوز يك طرفه است.

آرين منش خاطر نشان كرد: رسانه‌هاي جمعي كليدي‌ترين، پر جاذبه‌ترين و عمومي ترين وسيله ارتباطي در جهان است.

وي خاطر نشان كرد: بردهاي كوتاه و بلند به رسانه مربوط مي‌شود و اين بدان معنا است كه بودجه‌ها و اختيارات در حدي نيست كه بتوان كارهاي عمده‌اي انجام داد و برنامه‌هاي رسانه در حد ميزگرد هشدارهاي فرهنگي و ميان برنامه است.

وي با بيان اينكه نقش روحانيت در حضور در رسانه كم رنگ شده است افزود: آثار سو استفاده از رسانه در تبليغات كالاهاي غير ضروري ايجاد نياز كاذب اعتياد به استفاده بيش از حد و اتلاف وقت آموزش جرم و جنايت در قالب فيلم‌هاي سينمايي و ترويج روابط دختر و پسر است و يكي از راه‌هاي مقابله با اين معضل ورود چهره‌هاي برجسته ديني طلاب و روحانيت به رسانه است.

درخواست ITU از ایران درخصوص پارازیت ها

هیات قانونگذاری رادیویی اتحادیه جهانی مخابرات از ایران خواست به ارسال پارازیت روی عملیات ماهواره‌ای EUTELSAT پایان دهد.

به گزارش خبرنگار ايلنا، هیات رگولاتوری رادیویی ITU روز 26 مارس (6 فروردین)، در پایان اجلاس یک هفته‌ای خود، در اطلاعيه‌اي نظر خود را در زمينه ارسال پارازیت از سوی ایران روی شبکه ماهواره‌ای یوتل ست فرانسه به شرح زير اعلام کرد.

ارسال امواج مخرب برخلاف قانون شماره 15.1 اتحادیه بين‌المللي مخابرات است، لذا ما از مسؤولين مخابرات ايران كه جزو اين اتحاديه هستند، درخواست مي‌كنيم، ضمن شناسايي عاملان ارسال اين پارازيت‌ها به اين امر پايان دهند.

براساس اين گزارش، مخابرات فرانسه به نمایندگی از یوتل ست موضوع ارسال پارازيت‌هاي ماهواره‌اي را به اين اتحاديه اعلام كرده است كه ITU نيز پس از اعزام يك هيات جهت بررسي اين موضوع اعلام كرده‌اند كه که ارسال پارازیت از ایران صورت می‌گیرد، لذا این هیات از وزارت ارتباطات ایران خواسته برای شناسایی محل و عامل ارسال امواج مخرب با اتحادیه جهانی مخابرات همکاری کند و حذف آن را در اولویت كاري خود قرار دهد.

                                     صندوق صدقات ديجيتالي


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

شنبه چهاردهم فروردین 1389

نودان عزادار شد و داغ ما تازه، حاج ناصر و محمد عزیز: كوچ حسن به ديار حق تسلیت باد!

باز هم گلي خوشبو پرپر شد

 متاسفانه با خبر شدم كه دوست و فاميل گرانقدرم حاج ناصر اميري معلم بزرگوار كوهمره و محمد عزيز در غم از دست دادن فرزند و برادر برومند و جوانشان حسن عزيز به سوگ نشسته‌اند. بدينوسيله مراتب اندوه خود و خانواده را اعلام نموده و از خداوند تبارك و تعالي براي بازماندگان بقاي عمر و صبر جميل خواستارم.

دشمن زياري و خانواده

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و هفتم اسفند 1388

تکرار: دوستان نوروز را مهمان شهرستان باستانی ما کازرون عزیز باشید و از جاذبه های آن لذت ببرید!

تنگ چوگان

روبروي خرابه‌هاي بيشابور، «تنگ چوگان» قرار دارد. مجموعاً ۷ تابلوي عظيم نقش سنگي برجسته آن توسط هنرمندان ايراني واسراي رومي حكاكي شده است، هر يك از اين تابلو‌ها، تاريخ و عظمت ايران باستان در دوران تمدن ساسانيان را نشان مي‌دهد. تنگ چوگان، در ۲۳ كيلومتري شمال كازرون قرار گرفته است. اين منطقه، يكي از تفريح گاه‌هاي مردم كازرون است. هرسال هزاران گردشگر داخلي و خارجي از اين مجموعه بزرگ ديدن مي‌كنند.

* مجسمه شاپور (غار شاپور)

 در چهاركيلومتري شمال شرقي تنگ چوگان، و در ارتفاع ۸۰۰ متري بر سينه كوه طي مسافت نه چندان طولاني و ۲۰۰ پله، غار بسيار بزرگي به ارتفاع ۲۰ متر و عرض ۳۰ متر قريب به يك كيلومتر طول، داراي دهليزها و شاخه‌هاي متعدد و قنديل‌هاي بسيار زيبا به نام غار شاپور است. در دهانه اين غار مجسمه شاپور اول نصب شده است. به احتمال زياد شاهپور ذوالاكتاف، اين غار را جهت آرامگاه ابدي خويش برگزيده است. مجسمه شاپور اول، داراي ۷ متر ارتفاع، نزديك به دومتر و ۴ سانتي متر پهناي شانه، و طول كفش‌هايش از يك متر بيشتر است. وزن اين مجسمه عظيم بالغ بر ۳۰ تن و ساخت اين مجسمه بي نظير درسال (۲۶۶ ميلادي) به پايان رسيده است. 

بقيه در ادامه مطلب 

                                  به شهر ما خوش آمديد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و دوم اسفند 1388

امام جمعه تهران و حفظ نظام، امام جمعه مشهد و ريگي، روزنامه جوان و افشاي محفل فرقه سبز!؟

آيت‌الله علم‌الهديآيت الله امامي كاشاني

امام جمعه تهران

به گزارش ايسنا، امام جمعه موقت تهران به سخني از حضرت علي(ع) در خطبه 134 نهج البلاغه مبني بر اين كه اين دين جمعي به نام مسلمان دارد كه موظفند حوزه دين را و عورتشان را حفظ كنند، گفت: مسلمانان بايد هم حوزه دين و به اصطلاح بيضه دين و كيان امت اسلام را حفظ كنند و هم چنين بايد عورت دين را حفظ كنند كه در جهت اول بايد بگويم پياده‌روي‌هايي مثل 22 بهمن همين اعزاز حوزه است كه البته فكر مي‌كنند بيرون آمدن و برگشتن قيمت كمي دارد اما قيمت آن كم نيست.

وي با اشاره به سخني از علي(ع) مبني بر اين كه اگر چه امت اسلام اندكند ولي عزيز و بزرگند، تصريح كرد: اين بزرگي را بايد حفظ كرد و حفظ آن در وحدت و با هم بودن است تا وقتي دشمن نگاه مي‌كند به هراس افتد. دوم اين كه جامعه اسلامي اگر عيبي دارد بايد عيب خود را بپوشاند و باز نكند و نگويد.

امامي كاشاني با بيان اين مطلب كه اگر عيب خود را بگوييم و دشمن بفهمد خيانت كرده‌ايم، اظهار كرد: بايد كيان اسلام، انقلاب، عظمت كشور و اسلام را حفظ كنيم و اين وظيفه آحاد ملت است و يكايك بايد در اين جهت حركت كنيم. البته نمي خواهم بگويم چه كسي حفظ كند و چه كسي آزاد حرف بزند بلكه همه بايد حفظ كنند.

آيت‌الله علم‌الهدي

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، آيت‌الله احمد علم‌الهدي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز تاسيس بنياد شهيد انقلاب اسلامي و بزرگداشت شهداي اسلام گفت: فرهنگ شهادت موجب پيروزي انقلاب اسلامي و تداوم آن شده و ارزشمندترين عاملي است كه اجتماع ما را در برابر دشمنان نابكار جهاني مقاوم ساخته است........

ما نيازي به تروريست و حمايت آنها نداريم چون خداوند و امام زمان(عج) را داريم كه صاحب قدرت ولايت مطلقه الهي است كه با انگشت قدرتش ما را ياري مي‌فرمايد و اين شعار، احساس و تعارف نيست.

وي عنوان كرد: يك عده افراد بي‌عقيده و كوتاه فكر گمان مي‌كنند ما كه اينها را به امام زمان(عج) نسبت مي‌دهيم توجيهي براي خط سياسي و برنامه‌هايمان است كه اين برداشت از گفته‌هاي ما درست نيست.

علم‌الهدي با اشاره به وجود دست غيبي امام عصر(عج) در واقعه دستگيري ريگي پرداخته و در اين‌باره از خبرنگاران خواست كه خلاصه‌نويسي نكنند و اظهار داشت: اينكه در اين جريان نيروهاي اطلاعاتي ما قوي عمل كرده، جريان را به خوبي رصد کرده و به خوبي سوژه را تعقيب و مراقبت فوق‌العاده داشتند و تمام ايثارگري و رشادت و شهامت و ... آنها قابل تقدير است اما وقايعي است كه بايد مورد توجه خاص قرار گيرد.

وي ادامه داد: در پرواز دبي به قرقيزستان دو ساعت تاخير اتفاق افتاد كه همين تاخير موجب هماهنگي دستگاه‌هاي مختلف امنيتي نظامي و اجرايي كشور شده و عمده همكاري‌هاي اين دستگاه‌ها در اين دو سا‌عت اتفاق افتاد، به راستي چه كسي اين پرواز را به تاخير انداخت.

علم‌الهدي عنوان كرد: آواكس‌هاي آمريكايي تمام فضاي منطقه را زير پوشش داشتند و تمام فركانس‌هاي ارتباطي، بي‌سيم‌ها، جريان‌هاي تلفني، موبايل‌ها و ... به وسيله آنها كنترل مي‌شد، زيرا آمريكا اين آدم شرور را خودشان از پايگاه افغانستان به دبي مي‌فرستند تا فرد شروري را استخدام كنند كه بتواند جنايتي بزرگ را انجام دهد و حال با وجود تمام اين سخنان آنها مي‌خواهند اين فرد را بر سرميز قرارداد در قرقيزستان حاضر كنند، فردي كه براي مراقبتش از دو مليت مراقب برايش گذاشته شده بود.

وي ادامه داد: نيروهاي اطلاعاتي ما در افغانستان و ديگر جاها با تهران در ارتباط بودند آيا فركانس‌هاي آنها كنترل نمي‌شد؟ اگر اينكار اتفاق مي‌افتاد كه آنها مسيرشان را از روي ايران عوض مي‌كردند، پس چه اتفاقي افتاد آيا آنها اين فركانس‌ها را روي مانيتورهاي خود نديدند، آيا آواكس‌ها در آن لحظات از كار مي‌افتاد و ... به راستي كار چه كسي بود؟

علم‌الهدي اظهار داشت: آنها كه در اين كار خبره هستند و كارشناساني كه عمده تربيتشان در خود آمريكا است و اخبار را بهتر مي‌دانند در اين جريان سرانگشت خدايي و آسماني وجود امام عصر(عج) را نمودار مي‌بينند.

وي تصريح كرد: اين اتفاقات نشان داد امام عصر (عج) ما را رها نكرده و اينطور نيست كه يك مشت بچه را در شرايطي كه در محاصره دشمن هستيم، به دست دشمن بسپارند و اين ما هستيم كه وجود ايشان را فراموش كرده‌ايم و به سراغشان نمي‌رويم و اين مشكل ما است.

به گزارش عصر ايران از سایت روزنامه جوان مدعی شد :

صدور پیام نوروزی و نامگذاری سال 89 توسط موسوی و کروبی

اخبار دریافتی از جلسات مخفیانه و پنهان تعدادی از اصلاح طلبان و اعضای فرقه سبز در برخی از استان‌ها حکایت دارد. بنابر این گزارش در این جلسات که برخی از اصلاح طلبان تندرو، اعضای رادیکال ستادهای میرحسین موسوی و برخی از نمایندگان رد صلاحیت شده مجلس ششم نیز حضور داشته اند، مجموعه اقدامات برای روزهای پایانی آخر سال مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

گفته می‌شود محورهایی همچون تاکید بر صدور پیام نوروزی توسط موسوی و کروبی، نامگذاری برای سال آینده از سوی سران فتنه، آمادگی برای سالگرد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ... مورد بحث و بررسي قرار گرفته است.

جوان هم چنین افزود که این جلسات محرمانه بوده و مدعوین با کد و رمز و با احتیاط لازم به جلسات دعوت شده بودند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه هفدهم اسفند 1388

خاك پاي تو توتياي من است: 8 مارس، روز جهاني زن بر همه مردان زمين مبارك باد!

قران کریم آيه 35 سوره احزاب :

«ان المسلمين و المسلمات و المؤمنين و المؤمنات و القانتين و القانتات و الصادقين و الصادقات و الصابرين و الصابرات و الخاشعين و الخاشعات و المتصدقين و المتصدقات و الصائمين و الصائمات و الحافظين فروجهم و الحافظات و الذاكرين الله كثيراً و الذاكرات اعد الله لهم مغفره و اجراً عظيماً»

«مردان و زنان مسلمان، مردان و زنان با ايمان، مردان و زنان عبادت پيشه، مردان و زنان راسـت گفتار، مردان و زنان بردبار و شكيبا، مردان و زنان فروتن و نرم دل، مردان و زنان بخشنده، مردان و زنان روزه دار، مردان و زنان پاكدامن، مردان و زناني كه خداوند را بسيار ياد مي كنند، خداوند براي آنان آمرزش و پاداشي بزرگ مهيا نموده است.»

     زن در ايران باستانزن در ايران باستان

کاتراک ايران شناس:

"وظیفه زن در ایران باستان منحصر به امور اقتصادی خانواده خود او نبود، بلکه در پیشرفت تربیت اخلاقی و روحی همه کشور سهم بسزایی داشت و مانند یک آموزگار اخلاق رفتار می‌نموده است . "

سكه زن در عصر ساساني

دکتر سموییل لنگ ایران شناس:

" بهترین نشانه تمدن و دلیل لیاقت ملتی، حالت و مقام زن در بین آنان است. در جامعه‌ای که مردان آن، زنان خود را پست و زبون و محکوم از حقوق مدنی دانند، دلیل پستی و زبونی آنهاست. جامعه‌ای که افراد آن به مقام حقیقی زن پی نبرده باشند، روح نجابت و نیکی اخلاق در آنها خفته است. احترام زن و شرکت او در حقوق اجتماعی دلیل تربیت و علامت تمدن یک ملت محسوب می شود. "

             روز جهاني زن مبارك باد - زنان فومن

                                                                 منبع

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه دوازدهم اسفند 1388

از نو بايد ديد: خاتم پیغمبرانی اسوه و الگوی دینی ......دادخواهان را پناهی، راه‌جویان را دلیلی!

ميلاد نور مبارك باد

به راستی می توان گفت که محمد را این چنین «باید از نو دید»، «از نو شناخت»، او را با نگاهی که اشیا و اشخاص را می نگریم نباید نگریست، باید از روان شناسی، جامعه شناسی و تاریخ، نگاهی تازه ساخت و بر سیمای محمد (ص) افکند. او را باید در صف شخصیت‌های عظیم تاریخ، قیصران و حکیمان و انبیا دید، در جمع پیامبران بزرگ نشاند و تماشایش کرد. در این هنگام است که تصویر او در چشم ما چنان شگفت و توصیف ناپذیر می‌نماید که گویی هرگز او را ندیده‌ایم و هرگز چنین تصویری را از مردی در جهان نمی‌شناخته‌ایم. برای شناخت دقیق و تصویر کلی و تمام هر مذهبی، شناختن خدای آن، کتاب آن و پیغمبر آن ضروری است و این روش ساده‌ترین، ممکن‌ترین و در عین حال علمی‌ترین و مطمئن‌ترین روش شناخت یک مذهب است.

                                                                                          دكتر شريعتي

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

جمعه هفتم اسفند 1388

خاتمي در آلمان!؟

خاتمي

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و هفتم بهمن 1388

معما شده: موسوي و روسري، حداد و مواد!؟؟ خب دیگه ... هر کس هر چی بخواهد میگه .....

به گزارش خبرگزاري فارس: موسوي با پوشش پارچه‌اي از محل راهپيمايي گريخت

ميرحسين موسوي كه درصدد ورود به ميان جمع راهپيمايان {روز 22 بهمن} بود با مشاهده حجم انبوه جمعيت و ترس از مواجهه آنان، با انداختن پوشش بر روي سر (بفرماييد روسري، خجالت نكشيد)و هيئتي ناشناس از صحنه گريخت.

چقدر باحالي خبرگزاري نازنين...........

به گزارش آتی: توقف خودرو حامل حداد عادل با شليک هوايی

در ايام تعطيلات اخير ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان فارس خودرو حامل حداد عادل که در مسير جهرم ـ شيراز درحال تردد بود با قاچاقچيان مواد مخدر اشتباه گرفتند و به علت عدم توجه راننده به ايست با شليک گلوله هوايي آن را متوقف کردند. ماموران پس از توقف خودروي پرشيا متوجه اشتباه خود شده و عذرخواهي کردند.

فعلا که اینطوره ...هر کی هر چی دلش بخواد میگه...شما هم بگو...راحت باش.. مالیات نداره

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه چهارم بهمن 1388

درختي كه تلخ است وي را سرشت .. نوكيسه...... بهشت!؟ هيهات كه ستودنش هلاكت نوشت!؟

چند گاهي با دوستان هم ديار مراوده و بيش از آنچه باشند تعاريف..... بي‌شماره. اميد به آنكه خود را باز يابند و شكوفايي وجود پايند و به تدبير رخ به راستي وجود بزايند. اما، اما و اما.... دریغ كه باور حكيم سخن‌سرا هنوز جاي بر فرهنگ خوش نموده و بر آن اساس پرستارزاده نان به نرخ روز خورد و كباره درون از ناي برون جود و وامانده از قافله عقل به توهم بزرگ شود و عصيان در مقابل نكورويي و خوش منشي.

بنده خدايي همواره مي‌گفت: هر سگي چاق شد كه طبخ نشود و بر كوهستان سيني جا خوش.. اصل بايدش حلال و اساسش به ماهيت جلال.

 گاهي سخنانش چنان بر كردار آدميان امروز سايه مي‌گستراند كه گويي يافته‌هاي جديد پوچ است و بازگشتي به عقب شايد. بسيار پند داده‌اند كه رفتار با كسان را در حد درك و فهم و جايگاهشان بايد؛ اما چه بس انسان‌هاي فرهيخته كه حسب تاثير مشق و آموخته‌هاي زمانه بر شنفتن امتناع نموده، گوش‌ها دروازه و پندها فرو نهاده و مروت بي‌اندازه.

 فرزانگان را چنين فرياد است كه خضوع خوب و خشوع نيك و احترام فرح بخش باشد و نماد فروتني. اما در عمل به آن، بايد رفتار مقابل را بر نظر نگاشت و برآن اساس ترديد و يا تكريم به پا داشت............ چنانچه بزرگ طوس فرمايد:

پرستـــــــــــار زاده نیـــــــــاید بکـــــار

                               اگر چنـــــــــد دارد پــــــــدر شهـــریار

ســــــر ناســـــــزایان بر افــــــراشتن

                               و از ایشـــــــان امید بهی داشتــــــن

ســــــر رشته خویش گم کردن اسـت

                             به جیــــب انـدرون مار پروردن اســــت

درختـی که تلخ است وی را سرشــت

                             گـرش بر نشـــــانی بــــه باغ بهشــت

ور از جوی خلــــــــدش به هنــگام آب

                             به بیــــــــخ انگبین ریزی و شــهد ناب

ســـــــر انجام گوهــــــــــر بکـــار آورد

                              همـــــــــان میــــــــوه تلـــخ بــار آورد

نتیجه:

تكريم بي‌خودي و بزرگ‌نمايي كهتران بي‌خبر از قله؛ هم بر خود و هم بر او سم مهلكي است و بي طبيب. پس تعظيم بر نوكيسگان، پايشان از گليم دراز كند. 

 هزارن فسوس كه باز هم ديوار ذات گراي سرشت بين را به دشواري توانش فرو ريخت. اما نوميد نبايد شد كه شايد آفريدگارش نهيب در دل نهد و عقلشان فربه و همي خوانند:

و اکنون ز گشت دهر دگر گشتم

گويي نه آن سرشت و نه آن طينم

ناصرخسرو

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و نهم دی 1388

رهبری: پرهیز از سخنان دو پهلو و شفافیت خواص؛ خاتمی: استقرار حكومت امري بشري و منشا قدرت مردمند!؟

فرمايشات رهبري در ديدار مسوولان سازمان تبليغات اسلامي:

به گزارش ايلنا،حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز در دیدار مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رؤسای ستادهای دهه فجر سراسر کشور فرمودند:

- مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران و مراسم سالگرد انقلاب در سی‌سال گذشته حضور انبوه و متحد مردم به عنوان عناصر اصلی شکل‌گیری انقلاب اسلامی و دلبستگی آنان به شعارهای اساسی انقلاب است.

- در دوران فتنه و غبارآلود بودن فضا، وظیفه همه‌ بویژه خواص، موضع‌گیری شفاف و پرهیز از سخنان و مواضع دو پهلو است.

- علت منحصر به‌فردبودن دهه فجر این است که در طول سی سال گذشته، سالگرد انقلاب اسلامی همواره با حضور انبوهِ مردمی بوده که عناصر اصلی پدید آورنده انقلاب هستند.

- دشمنان برای سرپوش گذاشتن بر این انسجام و وحدت تلاش دارند، با کمک عوامل خود، و در تبلیغات اینگونه وانمود کنند که انسجام و جهت گیری واحد مردم دچار انشقاق و چند دستگی شده است. در همین‌چارچوب در روز قدس که پایه و اساس آن در ضدیت با رژیم صهیونیستی است، گروهی معدود و فریب خورده، بر ضد موضوع فلسطین و به نفع رژیم صهیونیستی شعار دادند و در روز سیزده آبان نیز که روز برائت و نفرت ملت ایران از استکبار امریکایی است، بر ضد این حرکت و نظام اسلامی و اسلامیت شعار دادند.

سخنان آقای خاتمی در دیدار با آزادشدگان پس از انتخابات

به گزارش ايلنا، سیدمحمّد خاتمی در دیدار با 50 تن از بازداشت‌شدگان و زندانیان سیاسی پس از انتخابات: بسیار علاقه‌مند بودم تا تعدادی دیگر از عزیزان نیز در این جمع حاضر بودند اما متاسفانه هنوز بسیاری از دوستان ما و چهره‌ها و نیروها و سرمایه‌های انسانی ارزشمند کشور از هر طیف و قشری در زندان هستند.

- عده‌ای در تریبون‌های رسمی،‌ سیاه را سفید و سفید را سیاه نشان می‌دهند و از منبرها به افراد تهمت می‌زنند و دروغ می‌گویند. البته این تهمت‌ها و افتراها و سخنان ناصواب از آنجایی‌كه پایه محكمی ندارد گرچه بر افرادی كه بنیان فكر محكمی ندارند تاثیر می‌گذارد اما توده مردم و متدینین که می‌توانند صحبت‌ها را از هم تفکیک کنند ممكن است كه یک لحظه تاثیر بپذیرند اما بر آن‌ها اثر طولانی‌مدت ندارد؛بلکه در دراز مدت حتی اثر منفی و در خلاف جهت اتهام زنندگان خواهد داشت.

- متأسفانه اتفاقات و عملكرد ماه‌های اخیر سبب شده است به وجهه جمهوری اسلامی در افکار عمومی داخل و خارج از کشور ضربه وارد شود. دروغ‌های بسیاری در این روزها گفته شده و وعده‌های بسیاری داده شده است اما مردم می‌بینند كه تشکیلاتی که عهده دار امور آنان است كارچندانی انجام نداده و مشکل‌ساز نیز شده است. در نتیجه مردم متوجه می‌شوند كه بسیاری از معترضان بدخواه نیستند و اعتراض آنان به جا است.

- در دنیای امروز هنگامی که از قدرت صحبت می‌کنیم باید به دنبال منشا آن بگردیم. منشا قدرت مردم هستند و از همین رو باید رضایت مردم فراهم شود و حکومت در مقابل آنها مسئولیت‌ داشته باشد. رضایت و تحمل و مسئولیت وجوه تمایز جامعه‌ی امروز با دیروز است. در نسبت با حاكمیت و حكومت باید دید که در مقابل قدرت، مسئولیت وجود دارد یا خیر و تحمل مردم از یکدیگر و حکومت و بر عکس تا چه اندازه‌ای است.

سخنان کامل را در ادامه مطلب مطالعه فرمایید

          احمدي نژاد و ياران در هواي پاك با دوچرخه


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه بیست و هفتم دی 1388

كاهش 93% سرمايه‌گذاري، چك نماينده بر گوش بخشدار، همسركشي، هنر ساخت كودتاچي، دبي مقر سازمان ملل!؟

ايران در راس کاربران اینترنت در خاور ميانه

به گزارش مهر: ایران که جمعیت آن تا سال 2009 در حدود 66 میلیون و 429 هزار و 284 نفر تخمین زده شده است 32 میلیون و 200 هزار کاربر اینترنتی را از کل کاربران خاور میانه به خود اختصاص داده است و در واقع پر کاربرترین کشور خاورمیانه تا پایان سال 2009 به شمار می‌رود. پس از ایران کشورهایی مانند عربستان با هفت میلیون و 700 هزار کاربر، سوریه با سه میلیون و 656 هزار کاربر و امارات با دو میلیون و 922 هزار کاربر قرار گرفته‌اند. تعداد کاربران اینترنتی ایران با توجه به آمار ارائه شده توسط این سایت نه تنها تقریبا نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد بلکه 56.1 درصد یعنی بیش از نیمی از کاربران خاورمیانه را نیز تشکیل می‌دهد.

به نظر شما چه عاملي موجب چنین رتبه‌ای براي ايران شده است؟

 

ايلنا: كاهش 93 درصدي حجم سرمايه‌گذاري‌ خارجي در سال 87

حجم سرمايه‌گذاري خارجي در ايران در سال 87 نسبت به سال قبل از آن حدود 93 درصد كاهش نشان مي‌دهد. علاوه بر اين، تعداد طرح‌هاي ويژه سرمايه‌گذاري خارجي در سال 87 در مقايسه با سال 86 حدود 16 درصد كاهش يافته است.

 

مرد معتاد همسر جوانش را كشت

فارس: فرمانده انتظامي رودبار از به قتل رسيدن زن جواني به دست همسر معتادش در اين شهرستان خبر داد. به گزارش مركز اطلاع‌رساني پليس گيلان، رحيم شعباني اظهار داشت: اين قتل در منطقه رحمت‌آباد شهرستان رودبار به وقوع پيوسته است.

 

ري‌شهري: هنر نيست كه از يك خانواده‌ي شهيد كودتاچي بسازيم

آيت‌الله محمد محمدي ري‌شهري تأكيد كرد: اين هنر نيست كه از يك خانواده‌ي شهيد، كودتاچي بسازيم. سياست نظام جمهوري اسلامي و علوي بايد اين باشد كه علاقه‌مندان آن در هر مسؤوليتي تلاش كنند، به دوستان نظام بيفزايند و از مخالفان آن كم كنند. يقين دارم، در اين صورت نظام صدمه‌اي نمي‌خورد.

 

کتک کاری نماینده مجلس و بخشدار

به گزارش مهر در جلسه بررسی مشکلات مردم خاوه (یکی از روستاهای بخش جوادآباد ورامین)، نماینده مردم ورامین در مجلس پس از درگیری لفظی با بخشدار به صورت وی سیلی زد که پیگیری‌های مقامات اجرایی هم باعث شد تا استاندار تهران دستور دهد: این بت را بشکنید!

حسن بختیاری، بخشدار جوادآباد نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در ورامین گفت: "شکایتم را تقدیم مراجع قانونی کرده ام و پیگیر شکایتم تا آخر هستم. در جلسه درگیری، فرماندار، رئیس حراست فرمانداری و رئیس اداره اطلاعات شهرستان نیز حضور داشته‌اند و شاهد ماجرا بوده‌اند. همچنین فایل سخنرانی آقای نقوی هم دست من است.

 

 کابینه دبی: ما مرکز جهان هستیم‌، مقر سازمان ملل بیاید اینجا!

به گزارش عصر ایران، خبرگزاری رسمی امارات (وام) به نقل از یک منبع مسئول در کابینه دبی اعلام کرد در صورتی که تصمیمی درباره انتقال مقر سازمان ملل متحد از مکان فعلی آن در شهر نیویورک اتخاذ شود، منطقه دبی آمادگی کامل را برای میزبانی مقر مرکزی این سازمان را در سرزمین خود دارد.

پرسش:

  آيا مي‌توانيد ارتباطي بين رويدادهاي بالا پيدا كنيد؟ نظر خود را بفرماييد.

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388

رئیس‌جمهور: روش ترور صهیونیستی بود، بسیج علامه: ترور عامل وحدت و پیشرفت است، پیام هاشمی و خاتمی!

رئيس جمهور: شيوه بمب‌گذاري در ترور اخير صهيونيستي است

خبرگزاري فارس: احمدي‌نژاد گفت: براساس گزارش‌هاي رسيده، شيوه بمب‌گذاري در ترور اخير يك استاد دانشگاه، صهيونيستي است

بسيج دانشجويي، كاركنان و اساتيد دانشگاه علامه: ترور استاد فيزيك مايه وحدت بيشتر در پيشرفت ايران اسلامي است

خبرگزاري فارس: بسيج كاركنان، بسيج دانشجويي، كاركنان و اساتيد دانشگاه علامه طباطبائي با صدور بيانيه‌اي به مناسبت ترور استاد علي‌محمدي، تاكيد كردند: ترور غيرانساني محمدي مايه وحدت بيشتر در راه پيشرفت ايران اسلامي است.

تابناک: پیام هاشمی در پی ترور استاد علی محمدی

«انالله و اناالیه راجعون»

خبر شهادت مظلومانه دكتر مسعود علی محمدی، عضو برجسته هیات علمی دانشگاه تهران باعث تاسف و تالم خاطر گردید.

ترور ناجوان‌مردانه این دانشمند ارزشمند فیزیك كشور، نشان از آغاز خط تازه توطئه علیه نظام اسلامی می‌باشد و مطمئنا مسئوولان مربوطه با هوشیاری تمام برای خنثی شدن این توطئه شوم اقدام خواهند كرد.

این‌جانب با تسلیت این مصیبت به جامعه علمی و دانشگاهی كشور، دانشجویان ایشان و خانواده داغدار،‌علو درجاتش را از خداوند متعال خواستارم.

اكبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس مجلس خبرگان رهبری

تابناک: پیام خاتمی در پی ترور استاد دانشگاه تهران

بسم الله الرحمن الرحیم

سركار محترم خانم منصوره كرمی

شهادت جانگداز عالم وارسته و اندیشمند متعهد و متبحر و خدمتگزار ارزنده عرصه علم و ایمان و فرزند فرزانه ملت بزرگوار حضرت اقای دكتر مسعود علی محمدی؛ جان همه دوستداران دانش و فرهنگ و اسلام وایران را داغدار كرد و بار دیگر چهره كریه تروریسم را نشان داد.

دست پلیدی كه به این جنایت اقدام كرد،بدون تردید دشمن ایران و ملت و خواستار ایجاد و بسط بحرانی است كه برای همه زیان بار است. می‌دانم كه در این مصیبت بزرگ جانتان آزرده است، ولی توكلتان به حضرت حق، تسلی بخش دل‌داغدار شما و فرزندان عزیز آن سفر كرده گرامی است.

از درگاه حضرت حق برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی و برای اسلام و ایران سربلندی و امنیت و پیشرفت مسالت دارم.

راه شهید پر رهرو باد

سید محمد خاتمی

نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 

شنبه نوزدهم دی 1388

مقام معظم رهبری: از حرکت خودسرانه پرهیز شود. در شرایط فتنه، كار دشوارتر و تشخیص سخت‌تر است.

دل‌های همه مردم از این بی‌حرمتی به درد آمده است؛ اما همه باید مراقب باشیم كه با كارهای بی رویه، به فتنه انگیزی دشمن كمك نكنیم. در این شرایط غبارآلود، باید خیلی با احتیاط و تدبیر و البته در وقت خود با قاطعیت عمل كرد تا دشمن در فتنه انگیزی ناكام بماند، دستگاه‌های مسئول موظف به اِعمال كامل و قاطع مُرّ قانون در برخورد با حوادث اخیر هستند، هیچ حكومتی در جهان قادر نیست در دو روز، چنین بسیج عظیم ملی را انجام دهد و ده‌ها میلیون نفر را به خیابان‌ها بكشاند همه مسئولان از جمله اینجانب، فقط قطره‌های كوچكی هستیم در اقیانوس عظیم ملت.

متن کامل را در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دکتر اسفنديار دشمن زياري در |  لینک ثابت   • 
مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر